Najświeższe wiadomości i wydarzenia z powiatu kieleckiego – bądź na bieżąco z lokalnymi informacjami!
W ostatnim czasie w gminie Chęciny zakończono wiele inwestycji związanych z infrastrukturą, turystyką, nauką i sportem. Kolejnym etapem jest poszerzenie potencjału geoturystycznego bazującego na obiektach geologicznych związanych z geologia stosowaną oraz kształceniu i wychowywaniu społeczeństwa w świadomości ekologicznej.
Mosty to mała miejscowość położona w gminie Chęciny, kojarzona – z reguły – dzięki znajdującej się tam piaskowni. Po wielu latach starań, dzięki unijnym funduszom, na tym obszarze rozpoczęły się prace związane z budową wodociągów.
Ostrów to z pozoru mała miejscowość w gminie Chęciny, jednak znajdziemy tam ludzi o wielkim sercu. Mowa tu o właścicielach Ośrodka Pomocy Dzikim Zwierzętom „Ptasi Azyl”, którzy od ponad dekady udzielają schronienia i leczenia najbardziej potrzebującym stworzeniom.
9 sierpnia 2014 roku około godz. 17.15 w miejscowości Psary Podłazy (gmina Bodzentyn) kierujący samochodem marki Volkswagen, podczas manewru cofania, potrącił pieszą.
Co roku, 14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej, zwany potocznie Dniem Nauczyciela. Mimo, że obchody różnią się od tych sprzed lat, pracownicy oświaty wciąż zasługują na respekt i słowa uznania społeczeństwa.
Przypominamy o wciąż trwającym plebiscycie Złota Kamera dla najlepszych samorządowców. W kategorii „powiat kielecki” oddano już wiele głosów.
Budowa Europejskiego Centrum Edukacji Geologicznej postępuje zgodnie z planem i już widać efekty pracy. 14 października uroczyście wmurowano symboliczny kamień węgielny w naroże ściany wieńcowej. W uroczystości wzięli udział członkowie zarządu województwa, gminy Chęciny oraz władze Uniwersytetu Warszawskiego.
Tegoroczne, wojewódzkie obchody Dnia Edukacji Narodowej odbyły się w Centrum Nauki Leonarda da Vinci Regionalnego Centrum Naukowo–Technologicznego w Chęcinach. Podczas uroczystości odznaczono medalami Prezydenta RP najbardziej zasłużonych nauczycieli z województwa świętokrzyskiego.
Sposobów na zapobieganie jesiennym przeziębieniom z pewnością jest wiele. Jednym z nich może być spożywanie miodu. Znawcy leczniczego nektaru w minioną niedzielę przyjechali do Tokarni.
Gmina Miedziana Góra wraz z wójtem Maciejem Lubeckim zwracają się z prośbą do mieszkańców o włączenie się w proces tworzenia wspomnianej dokumentacji. W środę, 15 października planowane jest spotkanie dla wszystkich zainteresowanych osób oraz środowisk.
24 października bieżącego roku w Dworze Starostów - znajdującym się w Podzamczu Chęcińskim - odbędzie się naukowa konferencja archeologiczna pod tytułem: „Co mówią kamienie, co mówią słowa”. Start o godzinie 10.
Jednym z zapomnianych i mało kultywowanych rzemiosł jest tradycyjne kowalstwo. Mimo wszystko można jeszcze spotkać ludzi, którzy zajmują się tą trudną i ciężką sztuką. Jedną z takich osób jest pan Stanisław Moćko z Oblęgorka w gminie Strawczyn.