Ośrodek Pomocy Dzikim Zwierzętom „Ptasi Azyl” powstał w 2000 roku i jest to jedna z nielicznych tego typu placówek zarówno w województwie, jak i w kraju. Przez czternaście lat działalności fundacja udzieliła pomocy blisko tysiącu dzikich zwierząt. Schronienie znalazły tu bociany, sowy, jastrzębie, ale również jeże, wiewiórki, a nawet sarenka.
- Celem „Ptasiego Azylu” jest ratowanie, rehabilitowanie i leczenie dzikich zwierząt potrzebujących pomocy. W 90 procentach są to ptaki, stąd „Ptasi Azyl”. Oprócz działalności ekologicznej, dotyczącej ratowania i niesienia pomocy zwierzętom, „Ptasi Azyl” prowadzi też działalność edukacyjną, podczas której odbywają się zajęcia edukacyjne – mówi Janusz Wróblewski, prowadzący Ośrodek Pomocy Dzikim Zwierzętom „Ptasi Azyl”.
„Ptasi Azyl” prowadzi zajęcia edukacyjne dla dzieci, młodzieży i studentów. Można na nich poznać tajemnice życia dzikich zwierząt, ich zachowania oraz dowiedzieć się, jak udzielić im pomocy.
- Poprzez poznawanie tajemnic i zgłębianie wiedzy o przyrodzie powinna rodzić się pasja i troska o to, żeby przyrody nie ubywało, aby zwierząt było jak najwięcej, szczególnie ptaków, które mi są najbliższe sercu. Dzieci i młodzież dowiadują się także, jak należy nieść im pomoc. Częścią zajęć edukacyjnych w „Ptasim Azylu” jest przekazywanie wiedzy, jak się troszczyć o zwierzęta, które występują w naszym otoczeniu – mówi Janusz Wróblewski.
Jeżeli podczas jesiennych spacerów znajdziecie państwo ptaka ze złamanym skrzydłem, niezdolne do samodzielnego życia pisklę lub inne dzikie zwierzę, które uległo wypadkowi, prosimy pamiętać o „Ptasim Azylu” w Ostrowie. Szczegółowe informacje i kontakt znajdują się na stronie internetowej www.ptasiazyl.pl.
Napisz komentarz
Komentarze