piątek, 27 września 2024 13:18

Kolejne medale skarżyskich karateków

W ubiegłym tygodniu w Końskich odbył się I Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży. Na silnie obsadzonych zawodach bardzo dobry występ zanotowali podopieczni Zbigniewa Zaborskiego. Skarżyski Klub Sportów Walki zajął II miejsce drużynowo, a spośród ponad 300 uczestników skarżyszczanie zdobyli 13 medali.

Zgłoszonych do turnieju zostało prawie 300 zawodników z 27 klubów: Szydłowca, Koluszek, Łodzi, Rawy Mazowieckiej, Skierniewic, Tarnowa, Dąbrowy Tarnowskiej, Nowego Targu, Lublina, Tomaszowa Mazowieckiego, Radoszyc, Niepołomic, Samborzyc, Sandomierza, Sochaczewa, Kielc, Końskich, Stąporkowa, Ćmińska, Staszowa, Buska, Skarżyska-Kamiennej, Chęcin, Kunowa, Kluczewska, Opatowa i Suchedniowa.

Złote medale zdobyli: Albert Malik - kategoria dzieci 6-7 lat, Bartek Suligowski - kadet 10-11 lat, Kacper Zaborski - młodzik 14-15 lat.

Srebrne medale wywalczyli: Dominik Solarz - młodzik 14-15 lat, Norbert Anosow - kadet 10-11 lat, Wiktor Kozłowski - dzieci 8-9 lat.

Brązowe medale zawisły na szyjach: Kacpra Sadzy - dzieci 6-7 lat, Patryka Dróżdża - kadet 12-13 lat, Oliwi Fornal - kadet 12-13 lat, Kacpra Najberga - kadet 12-13 lat, Joanny Kowalik - młodzik 14-15 lat oraz Dawida Parszewskiego - kadet 10-11 lat.

Podopiecznym Zbigniewa Zaborskiego gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.