środa, 25 września 2024 13:24

Medaliści i najwybitniejsi sportowcy nagrodzeni podczas Gali Sportu 2023

Samorząd Województwa Świętokrzyskiego we współpracy ze Świętokrzyską Federacją Sportu, podsumował to, co działo się w sporcie w mijającym roku. Podczas uroczystej gali najwybitniejszym sportowcom, szkoleniowcom i wszystkim tym, którzy z sukcesami działają na rzecz świętokrzyskiego sportu wręczone zostały nagrody.

W 2023 roku regionalni reprezentanci zdobyli prawie 20 medali na mistrzostwach świata, ponad 20 medali na mistrzostwach Europy, oraz około 230 medali na mistrzostwach Polski w tym 80 złotych. Na czwartkowej uroczystości nagrodzonych zostało 170 zawodników i ponad 50 szkoleniowców.

W wydarzeniu uczestniczyli m. in. Henryk Milcarz, który podkreślił wyjątkowość i rangę gali podsumowującej osiągnięcia sportowców z regionu świętokrzyskiego.

Wyróżnione zostały również te kluby, które mają największy punktowy dorobek w systemie współzawodnictwa sportowego, a jednym z klubów jest bezkonkurencyjnie Industria Kielce. Drugi trener kieleckiek ręcznej opowiedział nam co determinuje zawodników do wytężonej, ciężkiej pracy.

Medaliści turniejów rangi mistrzowskiej zarówno w kategoriach młodzieżowych jak i seniorzy to grupa 170 osób, które otrzymały nagrody finansowe. Młodzi bilardziści Michał i Jakub są dumą klubu Nosan Kielce.

W czwartkowej uroczystości wzięli udział także Kazimierz Mądzik- Świętokrzyski Kurator Oświaty, prezes Zarządu Świętokrzyskiej Federacji Sportu Robert Janus. Nagrodzone związki sportowe, trenerzy, kluby i organizatorzy imprez.