Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 25 listopada 2024 18:30
Reklama
Reklama

Jasny cel i sprecyzowane plany. Znamy stypendystów starosty jędrzejowskiego

Poznaliśmy laureatów stypendiów starosty jędrzejowskiego im. Świętego Jana Pawła II za drugi semestr roku szkolnego 2022/23. W tym semestrze jest dwunastu stypendystów.

Nagrody w postaci stypendiów wyróżnionym uczniom wręczyli starosta jędrzejowski Paweł Faryna oraz wicemarszałek Marek Bogusławski. Aby zostać wyróżnionym i otrzymać nagrodę w postaci stypendium starosty jędrzejowskiego należy spełnić określone warunki. Tym wymogom sprostało dwunastu stypendystów, którzy naukę traktują bardzo poważnie, a mimo to znajdują czas na życie poza szkołą.
Ze stypendystów dumny jest starosta jędrzejowski.
Wszystkim stypendystom gratulujemy osiągniętych wyników w nauce.

Listę nagrodzonych znajdą Państwo poniżej.

1)Michalina Ryńska  – uczennica klasy III z  średnią 5,36.  Doskonała, wzorowa uczennica. Jej zainteresowania są związane   pojętą literaturą. Bierze udział w ogólnopolskich konkursach literackich,jak i sama pisze opowiadania prozą. Interesuje się również dziedzinami nauki z zakresu biologii i chemii.  Uczennica  bierze udział w konkursach o zasięgu zarówno lokalnym jak i ogólnopolskim. Finalistka Olimpiady Ekologicznej. Osiągnięcia Michaliny uzyskane tylko w I semestrze bieżącego roku szkolnego to: drugie miejsce w IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Żywot człowieka poczciwego”; trzecie miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Płynąć pod prąd” – kategoria  proza; drugie miejsce w konkursie literacko – plastycznym „Recenzja ulubionej książki”, trzecie miejsce w II Wojewódzkim Konkursie Literackim „Piękno Stworzenia. Człowiek i wartości w twórczości Świętego Jana Pawła II”.   

2)Konrad Seredyka   uczeń  klasy 2 o profilu humanistycznym, średnia ocen 5,28.
Jest wyjątkowo zdolny, a swoje szczególne zainteresowania kieruje w stronę przedmiotów humanistycznych. Z tych właśnie zajęć osiąga najwyższe noty - są to oceny celujące. Konrad uczestniczy aktywnie w życiu szkoły; jest członkiem szkolnego koła Caritas, organizuje wraz z innymi uczniami różnorakie akcje charytatywne na terenie liceum. Ponadto prowadzi różne uroczystości szkolne, uczestniczy w akademiach, na których prezentuje swoje zdolności wokalne. Reprezentował liceum w odbywającym się corocznie w Sobkowie ,,Przeglądzie kolęd i pastorałek”. Sprawdza się znakomicie w roli konferansjera  - prowadzi różne imprezy sportowe zwłaszcza w  lokalnej drużynie sportowej Naprzód Jędrzejów. Największym osiągnięciem Konrada jest otrzymanie tytułu laureata w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Teologii Katolickiej.  Uczeń zagwarantował sobie tym indeks na prestiżowe uczelnie wyższe w Polsce.  W tym roku szkolnym Konrad również uczestniczył w tej olimpiadzie, dostając się do etapu ogólnopolskiego. W przyszłości zamierza studiować prawo.  

3)Szymon Grudzień  uczeń  klasy politechnicznej z rozszerzonym programem z matematyki i informatyki, który uzyskał w I semestrze roku szkolnego 2022/2023 średnią ocen 5,38 oraz wzorową ocenę z zachowania.  To  uczeń niezwykle  pracowity  i ambitny o uzdolnieniach matematyczno-logicznych, które rozwija także samodzielnie.  Jego największą pasją jest matematyka. W ubiegłym roku został laureatem I Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas I i II szkół średnich województwa świętokrzyskiego a w roku szkolnym 2022/2023 awansował do drugiego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady o nazwie „O Diamentowy Indeks AGH”. Kolejną pasją Szymona jest pogłębianie wiedzy  z języka angielskiego, od 6 lat uczestniczy w konwersacjach z native speakerem oraz uczestniczy systematycznie w zajęciach szkolnych rozwijających uzdolnienia z języka angielskiego. Swoje  zainteresowania matematyczne wykorzystuje do poznawania nowych języków programowania i do samodzielnego tworzenia programów komputerowych. W wolnym czasie zajmuje się fotografią w technice „bokeh”, swoje zdjęcia publikuje w mediach społecznościowych, jest także zawodnikiem Klubu Sportowego piłki nożnej „Piaskowianka”. Ze swoją drużyną brał udział w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski U-19 w Futsalu i awansował do finału. Dzięki predyspozycjom osobowościowym oraz dużej determinacji Szymon potrafi pogodzić czas na rozwój intelektualny, działalność sportową i społeczną. Jego wytrwałość w zdobywaniu wiedzy, skromność i bezinteresowność wyróżniają go na tle społeczności szkolnej.

4)Miłosz Twardowski, uczeń IV klasy Technikum Nr 1, średnia ocen 4,84 jest uczniem wyróżniającym się na tle klasy i szkoły  pod względem aktywności społecznej oraz  osiągnięć edukacyjnych. Od dwóch  lat jest Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego oraz Klasowego. Jego zaangażowanie społeczne zostało docenione,  gdyż  Miłosz w ubiegłym roku został wybrany na Radnego do Młodzieżowego Sejmiku Województwa  Świętokrzyskiego III Kadencji, gdzie jest Przewodniczącym Komisji Aktywacji Młodzieży oraz członkiem Komisji Edukacji i Praw Ucznia a także Komisji Promocji i Mediów. Miłosz działa również aktywnie w zespole ds. Lokalnej Strategii Rozwoju w Lokalnej Grupie Działania „Ziemia Jędrzejowska-Gryf”. Jest bardzo aktywnym członkiem Szkolnego Koła Wolontariatu „Watra_Team, w roku ubiegłym koordynował i inicjował zbiórki: „Szlachetna Paczka”, „Paczka dla Bohatera”, „Konarski dla Ukrainy”, zbiórka zabawek dla dzieci z Pogotowia Opiekuńczego w Kielcach. Brał udział również w takich akcjach jak : „Sobota dla Igora”, zbiórka na odbudowę warsztatu Tomasza Wilka, zbiórka pieniędzy na leczenie onkologiczne dla Igora Toborka. Od czterech lat jako wolontariusz Szlachetnej Paczki odwiedza rodziny i promuje akcję zarówno w socjal mediach jak i podczas organizowanych zbiórkach w szkole, gdzie jest aktywnym promotorem wolontariatu. W bieżącym roku został Liderem Zespołu Rejonu, Specjalistą ds. Opisów w Rejonie oraz Kierownikiem Magazynu Rejonu Jędrzejów. Miłosz aktywnie bierze udział w eventach Młodzieżowego Sejmiku np. w I Kongresie Sejmików Młodzieżowych w Umianowicach, w Konferencji „Rozwój Lokalny -Najlepiej z Młodzieżą. Wspólnie z radnymi organizował Konferencję „Z przedsiębiorcą na Ty” oraz Konferencję Samorządów Uczniowskich. Brał udział w Konkursie „Młodzież Zapobiega Pożarom”, gdzie udało mu się przejść do etapu powiatowego, reprezentował szkołę w konkursie „Sukces na Bank” oraz uzyskał certyfikat szkolenia „ABC Przedsiębiorczości”. Miłosz prowadzi szkolnego Facebooka oraz Istagrama, którego był pomysłodawca, aktywnie uczestniczy we wszystkich akcjach i uroczystościach szkolnych  np. „Konarski na Czasie” czy  I piknik „Rodzinnie u Konarskiego” i w wielu innych.
Miłosz doskonale łączy obowiązki szkolne z działalnością społeczną, wyróżnia się na tle społeczności uczniowskiej wielką dojrzałością i odpowiedzialnością, kulturą osobista oraz  życzliwością do ludzi.

5) Julia Lipska, uczennica II klasy II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół nr 1 w Jędrzejowie, która potrafi pogodzić obowiązki szkolne z licznymi działaniami społecznymi, zainteresowaniami oraz uzdolnieniami. Jej wielką pasją jest taniec, który rozwija od 7 roku życia i po 10 latach treningów ma na swoim koncie bardzo dużo sukcesów na scenach krajowych i europejskich. Julia specjalizuje się w tańcach karaibskich, a do jej największych osiągnięć należy: Mistrzostwo Świata w kategorii „Caraibbean Show Solo” wywalczone w 2022r w Ostrawie, Finał Mistrzostw Świata w „Salsie i Bachacie”  2022r w Ostrawie,  Finał Mistrzostw Polski 2021r w Raszynie oraz Finał Mistrzostw Europy 20217r. w Twardogórze. Julia aktualnie szkoli się u najlepszych tancerzy w Polsce, jest przygotowywana do mistrzostw Polski i Europy, które odbędą się w najbliższych miesiącach. Cały wolny czas poświeca na treningi a także na szlifowanie i poznawanie  języków obcych,  które są także jej hobby. Uczennica ze względu na tę działalność również  pasjonuje się poznawaniem nowych miejsc, historią, kulturą a także uwarunkowaniami społecznymi krajów w których ma możliwość przebywania. Julia uświetnia swoimi pokazami tanecznymi  każdą szkolną uroczystość nadając im niepowtarzalny artystyczny charakter.

6)  Paweł Rudnicki jest uczniem III klasy technikum mechatronicznego. Za ostatni semestr uzyskał średnią 5,0 i wzorową ocenę z zachowania. Paweł to wyjątkowy uczeń: ambitny, wysoko zmotywowany, bardzo pracowity i sumienny. Wykazuje szczególne zainteresowania przedmiotami mechatronicznymi, programowaniem, drukiem 3D. Chętnie bierze udział  w konkursach i olimpiadach przedmiotowych, akademiach szkolnych, wszelkich akcjach charytatywnych, czynnie uczestniczył w Narodowym Czytaniu, w konkursie przeciwpożarniczym, angażuje się w przygotowania do zawodów z niesienia pierwszej pomocy. Paweł jest zawsze świetnie przygotowany do zajęć,. Sumiennie wykonuje polecenia nauczyciela, dobrowolnie podejmuje się wykonania różnych prac na rzecz szkoły. Zna tradycje szkoły i przestrzega ceremoniału uroczystości. Godnie reprezentuje szkołę wzorową postawą i zachowaniem. Jako zastępca przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego aktywnie podejmuje działania na rzecz samorządności szkolnej i dobra wszystkich uczniów, dba o piękno mowy ojczystej, okazuje szacunek i życzliwość innym.
Paweł poprzez swoją pracę i postawę dba o dobre imię szkoły. Każde wyróżnienie  motywuje go do dalszej pracy.


7) Magdalena Ozga uczennica klasy 3 w zawodzie technik geodeta. W pierwszym semestrze roku szkolnego 2022/2023 uzyskała średnia ocen 5,0 i 100% frekwencję. Od pierwszej klasy nie opuściła ani jednego dnia szkolnego.
Jest uczennicą pilną, ambitną, zdyscyplinowaną. Zawsze przygotowana do zajęć, chętnie wykonuje prace dodatkowe. Bierze udział w konkursach i olimpiadach przedmiotowych. W Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego. Magdalena angażuje się również w przygotowanie akademii szkolnych jak Dzień Patrona czy Dzień Edukacji Narodowej. Od pierwszej klasy reprezentuje szkołę podczas każdej uroczystości patriotycznej (również w dni wolne od zajęć edukacyjnych) stojąc w Poczcie Sztandarowym. Wykazuje zainteresowania przedmiotami geodezyjnymi i swój wolny czas chętnie poświęca na doszkalanie się i udział w dodatkowych projektach z tym związanych. Podczas praktyk zawodowych zarówno w Starostwie Powiatowym w Jędrzejowie jak i firmie XGEO Usługi Geodezyjne w Kielcach dala się poznać jako zdyscyplinowany pracownik zainteresowany pogłębianiem wiedzy. W wolnym czasie lubi czytać książki, słuchać muzyki i rozwijać się kulinarnie w pieczeniu ciast.


 8)  Angelika Waluśkiewicz jest uczennicą klasy III  Branżowej Szkoły I stopnia Nr 2 w Zespole Szkół Nr 2 im. gen. S. Roweckiego ,,Grota” w Jędrzejowie. Uzyskała średnią ocen 4,9 wzorową ocenę z zachowania i ocenę celującą z zajęć praktycznych na I semestr roku szkolnego 2022/23.Wykazuje wybitne uzdolnienia z przedmiotów zawodowych, zdobywając wiedzę i umiejętności w zawodzie. Jest osobą odpowiedzialną, obowiązkową i sumienną. Wykazuje się chęcią przyswojenia wiedzy i umiejętności, zarówno z przedmiotów ogólnokształcących, jak i zawodowych. Czynnie uczestniczy  w zajęciach praktycznych. Chętnie dzieli się wiedzą i doświadczeniem z rówieśnikami, pomaga młodszym kolegom                     i koleżankom w nauce. W grudniu 2022r brała czynny udział w świątecznej akcji ,, Pomoc dla Ukrainy”. Nauczyciele cenią jej otwartość, szczerość, pracowitość na rzecz Szkoły                              i środowiska lokalnego. Uczennica jest zdyscyplinowana, uzyskała 100% frekwencji na zajęciach lekcyjnych w I semestrze klasy trzeciej. Włącza się w przygotowanie  uroczystości szkolnych, z okazji świąt  państwowych i rocznicowych: Dzień Patrona Szkoły, Święto Niepodległości, również imprezach szkolnych np. Dzień Nauczyciela, Mikołajki. Angażuje się w akcje organizowane przez Ligę Ochrony Przyrody, Bibliotekę Grota, akcje zbiórek żywności i odzieży dla Ukrainy. Pomaga osobom starszym  i niepełnosprawnym w zakupach. Swoją postawą i zaangażowaniem zachęca innych do niesienia pomocy kolegom                                i koleżankom, a zwłaszcza osobom starszym.

9)  Małgorzata Curył uczennica 1 klasy technikum budowlanego. Małgorzata wzięła udział w IX Olimpiadzie Wiedzy o Mediach. W etapie okręgowym znalazła się w ścisłej czołówce i zakwalifikowała się do etapu centralnego. W wielkim finale, podczas dwudniowych zmagań, zmierzyła się z najlepszymi 153 uczniami szkół średnich w Polsce. Uczennica wywalczyła tytuł finalisty i indeks na jedną z renomowanych uczelni. Olimpiada Wiedzy o Mediach to wydarzenie edukacyjne, ogólnopolskie, skierowane do uczennic i uczniów szkół średnich, organizowane przez 15  uczelni na terenie całego kraju - nagrodami są indeksy oraz cenne nagrody rzeczowe. Olimpijskie zmagania rozpoczynają się we wrześniu poprzedniego roku, w grudniu mają status etapu regionalnego, a w marcu centralnego. W obecnie zakończonej edycji do etapu I gdzie trzeba było napisać pracę zgłosiło się 1238 osób. Do II etapu (test wiedzy) zakwalifikowano 630 osób, z czego do ścisłego finału zakwalifikowan0 160 osób. W III etapie (finał) udział wzięło 153 uczestników w tym nasza Małgosia.

10) Iwona Małupa uczennica klasy II liceum ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej  o profilu policyjno - prawnym, średnia ocen 5,13.. Osiąga wysokie wyniki w nauce  i wzorowo wywiązuje się ze wszystkich powierzonych jej zadań. Systematycznie uczęszcza na zajęcia szkolne, chętnie bierze udział w różnych wyjazdach związanych z profilem szkoły: w poligonach, zajęciach  i szkoleniach militarnych. Angażuje się w uroczystości patriotyczne i reprezentuje szkołę na terenie powiatu i województwa. Iwona jest członkiem szkolnego Klubu Historycznego, klubu PCK oraz szkolnej grupy cheerleaderek. Aktywnie bierze udział w konkursach tj.:  konkurs wiedzy historycznej ,,Kocham Polskę”, konkurs biologiczny ,,Wiedza o Żywieniu” oraz w olimpiadach:  olimpiada z biologii ,,Na czerwonym dywanie”.
  Jest bardzo zdolną i pracowitą uczennicą, ma wszechstronne zainteresowania, takie jak: muzyka, szachy, narciarstwo czy jazda konna. Należy do osób odpowiedzialnych i obowiązkowych. Cechuje ją prawdomówność i wysoka kultura osobista.

11) Patrycja Wieczorek jest uczennicą klasy I Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, z wysoką średnią ocen  4,86 oraz wzorową oceną z zachowania. Pełni funkcję w samorządzie klasowym, podejmuje aktywne działania na rzecz klasy. Patrycja jest uczennicą kreatywną i pracowitą, zawsze angażuje się w przygotowywanie uroczystości szkolnych i środowiskowych. Chętnie podejmuje nowe wyzwania, uczestniczy w konkursach o zasięgu szkolnym i powiatowym, w których zdobywa wysokie lokaty. Dzięki temu wykorzystuje oraz rozwija swoje zainteresowania, uzdolnienia informatyczne   i humanistyczne. Patrycja interesuje się gastronomią i sztuką kulinarną, zdrowym, racjonalnym żywieniem. Poszerza swoją wiedzę i doskonali umiejętności zawodowe uczestnicząc w przygotowywaniu potraw kulinarnych na kiermasze charytatywne, uroczystości szkolne i przedsięwzięcia związane z promocją szkoły. Zawsze chętnie służy pomocą i mobilizuje innych do działania. Lubi współpracować w grupie, często dostrzega potrzeby innych i udziela im wsparcia. Jest wolontariuszem Szkolnego Koła Caritas i wraz z innymi wolontariuszami współpracuje z Środowiskowym Domem Samopomocy Caritas w Sędziszowie. Bezinteresownie działa na rzecz osób potrzebujących pomocy, chętnie angażuje się w przygotowanie różnorodnych uroczystości o charakterze religijno- patriotycznym i uczestniczy w  akcjach charytatywnych. Jest koleżeńska, w środowisku szkolnym cieszy się dużą sympatią. Lubi aktywnie spędzać czas na zajęciach sportowych, świetnie jeździ na rolkach. Patrycja jest uczennicą ambitną i obowiązkową.

12)Anna Chyla – wzorowa uczennica klasy III , średnia ocen w I półroczu roku szkolnego 2022/2023 – 5,19. Ania jest osobą niezwykle ambitną i obowiązkową, bardzo odpowiedzialnie podchodzi do powierzanych jej zadań. Osiąga bardzo dobre i celujące wyniki ze wszystkich przedmiotów. W roku szkolnym 2022/2023 brała udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego ‘FORGET-ME-NOT’, zdobyła I miejsce w szkole i otrzymała dyplom z wyróżnieniem. Brała również udział w konkursie organizowanym przez Urząd Statystyczny w Kielcach w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Działa aktywnie na rzecz Samorządu Uczniowskiego i reprezentuje szkołę jako członek Pocztu Flagowego podczas uroczystości wewnętrznych i zewnętrznych. Swoje zdolności artystyczne wykorzystuje nie tylko w konkursach, ale również wykonując projekty plastyczne na potrzeby szkoły. Ania jest również osobą bardzo empatyczną i chętną do pomocy. Potrafi pomagać dzieląc się swoją wszechstronną wiedzą i posiada umiejętności mediatora, które bardzo dobrze sprawdzają się w zespole klasowym.  

Źródło: Starostwo Powiatowe w Jędrzejowie

 

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama