23 proc. ankietowanych stwierdziło, iż państwo powinno bezpośrednio zajmować się budową i wynajmowaniem mieszkań dla obywateli, 21 proc., że w żaden sposób nie powinno ingerować w wolny rynek w tym zakresie, a 18 proc., iż powinno bezpośrednio zajmować się budową i sprzedażą mieszkań dla obywateli.
Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI w dniach od 3 do 6 marca 2023 roku, na panelu internetowym, na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie Polaków. W badaniu wzięło udział 1045 osób.
We wtorek rząd przyjął projekt ustawy o pomocy państwa w oszczędzaniu na cele mieszkaniowe. Przepisy, według założeń rządu, mają wejść w życie 1 lipca br. Bezpieczny kredyt ze stałą stopą będzie mogła uzyskać osoba do 45. roku życia, która nie miała i nie ma mieszkania (w tym domu jednorodzinnego lub spółdzielczego prawa dotyczącego lokalu mieszkalnego albo domu jednorodzinnego). W przypadku małżeństwa lub rodziców co najmniej jednego wspólnego dziecka, warunek wieku spełnić będzie musiało przynajmniej jedno z nich.
Kredyt będzie można otrzymać w wysokości do 500 tys. zł, a w przypadku małżeństw lub posiadania co najmniej jednego dziecka – do 600 tys. zł. (PAP)
38 proc. Polaków uważa, że państwo powinno pomagać w spłacie kredytu mieszkaniowego
38 proc. badanych Polaków uważa, że państwo powinno pomagać obywatelom w uzyskaniu i spłacie kredytu mieszkaniowego w odpowiedzi na pytanie na temat roli państwa w zapewnieniu mieszkania obywatelom – wynika z badania pracowni Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl.
- 15.03.2023 08:16
Reklama
Napisz komentarz
Komentarze