Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 4 października 2024 01:22
ZOBACZ:
Reklama

Młodość mamy we krwi

Dzisiejsze osiągnięcia medycyny estetycznej pozwalają skutecznie poprawić wygląd, radzą sobie też z wieloma uciążliwymi dolegliwościami. Jednym z zabiegów, który cieszy się coraz większą popularnością, jest mezoterapia osoczem bogatopłytkowym. O szczegółach mówi doktor Marta Nawrocka. 

Szukając informacji na temat mezoterapii osoczem bogatopłytkowym, możemy natrafić na określenie „wampirzy lifting”. Brzmi zaskakująco, ale tak naprawdę jest dobrym wyjściem dla osób, które obawiają się chirurgicznych zabiegów liftingujących, a chcą jednak poprawić i odmłodzić wygląd swojej skóry. 

- Powiedzenie „młodość mamy we krwi” jest idealne, jeśli chcemy jakoś opisać zabiegi wykorzystujące krew pacjenta, z której odwirowujemy osocze bogatopłytkowe. Terapia osoczem bogatopłytkowym pacjenta to specjalny program wykorzystujący własne procesy regeneracyjne i naprawcze organizmu - mówi doktor Marta Nawrocka.

Dzięki zabiegom z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego pacjent może osiągnąć zmniejszenie drobnych zmarszczek, poprawę napięcia i elastyczności skóry, a także spłycenie blizn.

- Podanie osocza pobudza fibroblasty do produkcji nowego kolagenu, dając efekt bezinwazyjnego liftingu. Zabiegi te mogą być stosowane także u alergików bez ryzyka uczulenia na preparat. Intradermoterapia osoczem bogatopłytkowym daje trwałe, widoczne efekty odmłodzenia skóry. Zabieg ten nazywany jest również Autologiczną Odnową Komórkową (ACR – Autologous Cellular Regeneration), ponieważ regeneracja komórek skóry zachodzi dzięki działaniu własnych czynników wzrostu i substancji przeciwzapalnych.

Jak się okazuje, mezoterapia osoczem, oprócz poprawy wyglądu cery, ma też inne zastosowania. Można ją wykonywać przy leczeniu i profilaktyce łysienia. Czynniki wzrostu zawarte w płytkach krwi podane do skóry głowy pobudzają cebulki do wzrostu nowych i mocniejszych włosów.

Jak przebiega zabieg mezoterapii osoczem bogatopłytkowym? Najpierw specjalista pobiera krew w niewielkiej ilości. Krew zostaje odwirowana, dzięki czemu uzyskiwane jest osocze, które następnie wstrzykiwane jest w problematyczny fragment.

- Zabieg wykonujemy w serii trzy- lub czterokrotnie w odstępie miesiąca. Każdorazowo trwa to pół godziny, a ślady po wkłuciach znikają po kilku godzinach, dzięki czemu pacjenci szybko mogą powrócić do codziennej aktywności.

Mezoterapia z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego najczęściej stosowana jest na twarz,  szyję, dekolt , dłonie,a także skórę głowy. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama