poniedziałek, 23 września 2024 05:22

Carpathia CUP 2015 r.

Turniej karate Carpathia CUP odbył się pod koniec stycznia w Rzeszowie. Z Koneckiego KKK wystartowało 9. zawodników - czwórka podopiecznych Mateusza Garbacza wróciła z medalami. Oliwia Tatar zajęła 1. miejsce, Julia Tarasińska i Karolina Kozielska wywalczyły srebrne medale, a Marek Suder stanął na najniższym stopniu podium.

Karolina Tatar i Julia Tarasińska przegrały dopiero w finale z reprezentantkami Węgier. Węgrzy zdominowali turniej wystawiając bardzo silnych zawodników. Przegrana Julii była zaskoczeniem dla obserwatorów i trenerów. Werdykt sędziów zaskoczył wszystkich. Marek Suder przegrał z dużo cięższym i wyższym shihan (5 dan) z Litwy, który ostatecznie wygrał w kategorii +80 kg oldboy. Mało szczęścia miał też Maciek Łuczyński. W kategorii senior -70 kg trafił w pierwszej walce na zawodnika, który ostatecznie stanął na najwyższym stopniu podium.

Carpathia Cup 2015 r. staje się z roku na rok coraz mocniejszym, międzynarodowym turniejem. Przyjechały ekipy ze Szwecji, Austrii, Słowacji, Białorusi, Kazachstanu, Węgier, Ukrainy, Litwy. Każdy puchar zdobyty na tej imprezie ma naprawdę dużą wartość. Koneckim karatekom życzymy kolejnych sukcesów na matach całej Polski.