niedziela, 29 września 2024 15:20

Marcin Dulęba czwarty na Runmageddon Hardcore w Warszawie

Jedyny reprezentant Kielc na Runmageddon Hardcore Marcin Dulęba zajął czwarte miejsce. W swojej grupie był drugi. To nie lada wyczyn patrząc na przeszkody oraz poziom biegu jaki zafundowali organizatorzy.

W niedzielę 30 listopada odbył się w Warszawie jeden z najcięższych półmaratonów w Europie. Wśród 600 zawodników z całej Polski był mieszkający w Kielcach 26-letni Marcin Dulęba. W swojej kategorii zajął drugie miejsce, a w klasyfikacji generalnej był tuż za podium na czwartej pozycji z czasem 02:09:42.

Marcin Dulęba biega systematycznie choć amatorsko od kwietnia tego roku, a już ma na koncie nie lada osiągnięcia. W niedawno odbywającym się Biegu Niepodległości w Warszawie na dystansie 10 kilometrów spośród 13 tysięcy zawodników znalazł się na 158 pozycji. Zdobył również trzecie miejsce na Hunt Runie w Bałtowie. W tym roku wziął udział już w ponad trzydziestu różnych biegach.

Biegu nie ukończył co szósty uczestnik Runmageddonu Hardcore. Ogromnym wyzwaniem były również przeszkody, które trzeba było pokonać wpław, wskakując do lodowatych bajorek, kanałów i basenów, czy też przenosząc opony. Wielu uczestników nabawiło się hipotermii. Służby medyczne miały pełne ręce roboty.

Kolejne biegi w ramach Runmageddonu już w przyszłym roku, w lutym, kwietniu i maju.