Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 22 września 2024 17:22
ZOBACZ:
Reklama
Reklama

Projekt "Młodzi na start" dla opiekunek

Krajowe Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości w ramach projektu "Młodzi na start" przeprowadziło w Staszowie kolejne szkolenie. Tym razem chodziło o poszerzenie umiejętności i kwalifikacji zawodowych dla opiekunek osób chorych, starszych, niepełnosprawnych lub dzieci.

Krajowe Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości, realizując projekt „Aktywizacji osób zagrożonych wykluczeniem społecznym”, przeprowadza na terenie Staszowa cykl szkoleń. Mają one pomóc w aktywizacji zawodowej oraz zmniejszyć trudności na rynku pracy.

- Każda taka forma działalności pomaga w znalezieniu miejsc pracy. Osoby decydujące się na udział w tych programach, realizowanych konkretnie i kierunkujących na określone zawody, znajdują się w tej niszy rynku pracy i większość tych osób znajduje później zatrudnienie, aktywizuje się i schodzi z listy osób bezrobotnych – mówi Andrzej Kruzel, starosta staszowski.

Ostatnie szkolenia skierowane były dla opiekunek osób chorych, starszych, niepełnosprawnych lub dzieci. Składały się one zarówno z części teoretycznej, jak i praktycznej.

- Zajęcia trwają 104 godziny, podzielone na dwa bloki. Pierwszy blok to zajęcia teoretyczne przez 54 godziny, natomiast pozostałe 50 godzin to zajęcia na pracowni, w tym blok z zakresu pierwszej pomocy. Panie uczą się opieki, higieny, pielęgnacji chorego od urodzenia do samej śmierci pacjenta – mówi Jolanta Kwiecjasz, trener na szkoleniu z zakresu opieki.

O swoim udziale w projekcie opowiedziały nam same uczestniczki.

- Udział w projekcie „Młodzi na start”, organizowanym przez Krajowe Stowarzyszanie Wspierania Przedsiębiorczości oraz finansowanym ze środków Unii Europejskiej, pozwolił mi na poszerzenie swoich umiejętności oraz kwalifikacji względem opieki nad osobami chorymi, starszymi, niepełnosprawnymi oraz nad dziećmi. Poszerzyłam również swoje zainteresowania. Zamierzam dalej kształcić się w tym kierunku w szkole prywatnej – przyznaje Patrycja Niedbała, uczestniczka szkolenia.

- Uczestniczyliśmy w warsztatach psychologicznych, podczas których mieliśmy szanse poszerzyć swoje umiejętności w zakresie sposobów zachowywania się, czy zachowań asertywnych. Mieliśmy możliwość uczestniczenia w warsztatach z doradztwa zawodowego, gdzie uczyliśmy się pisać CV, czy list motywacyjny – dodaje kolejna rozmówczyni, Katarzyna Kręcisz-Śledź.

Publiczno-prywatna forma partnerska szkoleń prowadzonych przez Krajowe Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości na terenie gminy Staszów ma na celu zmniejszenie skutków bezrobocia na terenie całego powiatu.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama