niedziela, 22 września 2024 13:42

Granat Gol (uakt.)

Granat Skarżysko zrobił pierwszy duży krok  w marszu po drugą ligę. Podopieczni Ireneusza Pietrzykowskiego pokonali na własnym stadionie, w obecności rekordowej liczby kibiców, Sokoła Ostródę 2:0. Jeszcze przed spotkaniem prezes ŚZPN, Mirosław Malinowski w obecności Marka Wojteczka, prezesa Granatu i Tomasza Domaradzkiego, delegata PZPN, wręczył kapitanowi Granatu puchar za wywalczenie mistrzostwa III ligi małopolsko–świętokrzyskiej.

Sam mecz można podzielić na dwie odsłony. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Goście z Ostródy po kilku minutach zaatakowali i Konrad Majcherczyk musiał się trochę napracować. Również podopieczni Ireneusza Pietrzykowskiego mieli swoje szanse, które próbowali wykorzystać. W 22 minucie doskonałe podanie Damiana Chrzanowskiego wykorzystał Michał Gajos i było 1:0 dla gospodarzy.

W drugiej połowie spotkanie nie było już tak wyrównane. Bardzo szybko Granat uporządkował grę, a ataki stawały się coraz groźniejsze. W 66 minucie Przemysław Ryński zagrał do Mateusza Fryca i trybuny po raz drugi wybuchły z radości.
Granat wygrał 2:0 i jest to pierwszy duży krok do wygrania pierwszego barażu. Jednak nie zapominajmy, że Ostróda jest bardzo groźna na swoim stadionie.

Ireneusz Pietrzykowski był zadowolony z postawy swoich podopiecznych. Nie od dzisiaj  wiadome jest , że władzom miasta sukcesy klubu z Rejowa nie są na rękę. Niechęć włodarzy w stosunku do klubu jest aż nadto widoczna, dlatego zwycięstwo trener Pietrzykowski dedykuje urzędnikom z ulicy Sikorskiego.

Mamy nadzieję, że w środę około 22.00 będziemy mogli cieszyć się z pokonania pierwszej przeszkody w drodze do II ligi.