Co roku w sezonie grzewczym wzrasta zagrożenie zatrucia czadem. Okres jesienno-zimowy to czas, gdy często słyszymy o kolejnych przypadkach śmierci lokatorów mieszkania, w którym strażacy stwierdzili obecność tlenku węgla. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w piątek na Targowisku Miejskim w Kielcach rozdawał czujniki czadu- jest to jeden z elementów programu „Czyste Powietrze”.
Nie tylko pracownicy instytucji edukowali i uświadamiali mieszkańców na temat temat proekologicznych programów oraz składania wniosków.
Najczęstszym źródłem zatrucia bywa niesprawna domowa instalacja kominowa lub nieszczelne urządzenia i instalacje, które mogą go wydzielać. Najbardziej narażeni są mieszkańcy domów i mieszkań, gdzie korzysta się z kotłów, gazowych podgrzewaczy wody czy kominków. Pamiętajmy, że właściwie wykonane i konserwowane kominy i instalacje nie wystarczą. Ważnym jest, by zapewnić odpowiedni dopływ powietrza zewnętrznego do pomieszczeń, tak, by nawet przypadku powstania czadu mógł się swobodnie wydostać.
Czad jest cichym zabójcą. WFOŚiGW w trosce o mieszkańców Kielc rozdawał czujniki czadu
Rozpoczął się sezon grzewczy, a wraz z nim wzrasta ryzyko pojawienia się śmiertelnych przypadków zatruć osób tlenkiem węgla, popularnie czadem z uwagi na niewłaściwe eksploatowanie urządzeń grzewczych. Na kieleckim Targowisku Miejskim można było otrzymać czujniki czadu. To akcja programu „Czyste Powietrze” prowadzonej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
- 16.10.2023 09:10
Reklama
Napisz komentarz
Komentarze