niedziela, 22 września 2024 07:40

I Karpiowy Puchar Ziemi Koneckiej

Od 29 maja do 1 czerwca 2014 odbył się I Karpiowy Puchar Ziemi Koneckiej. Dwudziestu czterech zawodników w dwunastu drużynach rywalizowało o cenne nagrody, a przede wszystkim o start w finale. Zawody były eliminacją do Mistrzostw Polski Polish Carp Masters 2014. Organizatorem zawodów był "HUBAL TEAM CARP KOŃSKIE".

W otwarciu zawodów wziął udział burmistrz miasta i gminy Końskie Michał Cichocki, który objął honorowym patronatem "I Karpiowe Zawody Ziemi Koneckiej O godzinie 10 odbyło się losowanie, następnie zawodnicy udali się na swoje stanowiska. W godzinach popołudniowych zarzucono zestawy.

W pierwszą noc zawodów została złowiona pierwsza ryba - karp o wadze 8,10 kg, przez team Michał Bielakow i Piotr Lisiecki. Drugiego dnia zawodów została złowiona zwycięska ryba - karp o wadze 14,60 kg, przez team Bogdan Górecki i Filip Sadowski.
W ostatnich godzinach zawodów została złowiona druga co do wielkości ryba - karp o wadze 10,80 kg, przez team Mariusz Kacprzak i Dawid Kacprzak, co dało im 2 miejsce w zawodach. W sumie zostały złowione 4 karpie. Walka trwała do końca, nikt nie był pewien, czy zwycięży do ostatniej godziny.

Z okazji dnia dziecka najmłodszy uczestnik zawodów otrzymał dodatkową nagrodę - torbę wędkarską.