Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 26 listopada 2024 23:17
Reklama
Reklama

Pracodawcy odwiedzili żołnierzy na szkoleniach

Jednym z ważniejszych założeń terytorialnej służby wojskowej jest połączenie obowiązków pracownika ze służbą wojskową. Dlatego niezwykle ważna jest współpraca wojska z pracodawcami. Na szkolenia żołnierzy 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej zostali zaproszeni pracodawcy z regionu.
Pracodawcy odwiedzili żołnierzy na szkoleniach
Pracodawcy odwiedzili żołnierzy na szkoleniach

W miniony weekend blisko 800 żołnierzy wszystkich pododdziałów 10. ŚBOT intensywnie szkoliło się w wielu regionach województwa świętokrzyskiego. Zajęcia miały bardzo różnorodny charakter, na przykład zajęcia z topografii wojskowej miały charakter dzienno – nocny. Szkolono się z zakresu pracy na posterunku obserwacyjnym, przetrwania w trudnych warunkach, czy przyjmowania postaw strzeleckich. Wspólne za Strażą Pożarną szkolenie mieli również żołnierze kompanii dowodzenia, w czasie którego wykorzystano i obsługiwano pompy wysokiej wydajności. Ciekawymi zajęciami było również szkolenie z obsługi karabinu UKM – 2000P z wykorzystaniem ślepej amunicji.

W miniony weekend żołnierzy – między innymi swoich pracowników odwiedzili pracodawcy z firm i urzędów. Byli to między innymi pani Magdalena Karwat - Kasińska dyrektor  Powiatowego Urzędu Pracy w Kielcach. Jako pracodawca wielu żołnierzy  Terytorialnej Służby Wojskowej  zapoznała się ze strukturą, wyposażeniem i zadaniami do których są szkoleni żołnierze 101 batalionu lekkiej piechoty.
Ponadto w czasie szkolenia rotacyjnego obecny był pan Sebastian Nowaczkiewicz - wójt gminy Nowiny, oraz pan Jacek Kania - dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowinach.

Szkolenie terytorialsów odbywa się zazwyczaj w weekendy, tak by zminimalizować niedogodności związane z nieobecnością pracownika - terytorialsa w pracy. Jednak w momencie powołania do terytorialnej służby wojskowej, ochotnik może również być powołany na dłuższe szkolenia kilkunastodniowe. Pracodawca udziela wówczas pracownikowi urlopu bezpłatnego na okres trwania szkolenia z zachowaniem wszystkich uprawnień, które wynikają ze stosunku pracy z wyjątkiem wynagrodzenia.

Terytorials wnosi do służby wojskowej cenne doświadczenie i zdolności zdobyte w pracy zawodowej, którą wykonuje na co dzień. Najcenniejszym zasobem są ludzie, ich pasje, zaangażowanie oraz doświadczenie. Proces szkolenia Terytorialsów jest więc inwestycją w budowanie ich kompetencji, które będą mogli z powodzeniem wykorzystywać w swojej pracy zawodowej, stając się lepszymi pracownikami.

Takie zdolności jak dobra organizacja, umiejętność działania pod presją czasu, umiejętność pracy w zespole, opanowanie, czy też umiejętność udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej są nieocenione w każdej sytuacji. Dlatego tzw. „umiejętnościach podwójnego zastosowania”, służą pracodawcy, współpracownikom oraz społecznościom lokalnym.

Źródło: Zespół prasowy 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej

.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama