Zarząd Województwa Świętokrzyskiego zdecydował o przyznaniu dofinansowania dla pięciu kolejnych projektów znajdujących się dotychczas na liście rezerwowej w ramach ostatniego konkursu przeprowadzonego dla Działania 3.3 „Poprawa efektywności energetycznej z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii w sektorze publicznym i mieszkaniowym” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.
– Dążymy do tego, aby wszystkie projekty zgłoszone do konkursu na termomodernizację uzyskały dofinansowanie ze środków programu regionalnego. Obecnie oczekujemy na decyzję Komisji Europejskiej o uruchomieniu kolejnej transzy w ramach instrumentu REACT EU. Mamy nadzieję, że mimo krótkiego czasu na realizację, wszystkie projekty uzyskają wsparcie – mówi marszałek Andrzej Bętkowski. – Tak korzystnych warunków wsparcia inwestycji w termomodernizację w nowej perspektywie Unii Europejskiej raczej już nie będzie, dlatego zachęcam samorządy do realizacji projektów jeszcze w ramach obecnego programu regionalnego – dodaje marszałek.
Wybór do dofinansowania dodatkowych projektów w ramach Działania „Poprawa efektywności energetycznej z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii w sektorze publicznym i mieszkaniowym” był możliwy w związku z pojawieniem się wolnych środków z uwagi na korzystny kurs EURO.
W rezultacie Gmina Bieliny otrzyma ponad 300 tysięcy złotych na termomodernizację budynku ośrodka zdrowia w Makoszynie, a Gmina Chmielnik uzyska ponad 2,2 mln zł na trzeci etap termomodernizacji budynków użyteczności publicznej. Przejdą ją trzy budynki – remiza OSP w Suliszowie, szkoła podstawowa w Chmielniku i świetlica wiejska w Holendrach.
Powiat opatowski zrealizuje inwestycję z 4-milionowym dofinansowaniem, które zostanie przeznaczone na modernizację budynku, w którym mieszczą się warsztaty terapii zajęciowej oraz budynku Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy.
Beneficjentem kolejnego z wybranych projektów będzie Gmina Busko-Zdrój, która za blisko 2,4 mln złotych dofinansowania termomodernizacji podda budynek urzędu miasta i budynek OSP w Galowie.
Dzięki wsparciu w kwocie 7,4 mln złotych Szpital Świętego Leona sp. z o.o. w Opatowie zainwestuje w poprawę efektywności energetycznej budynków wraz z montażem instalacji fotowoltaicznej.
Źródło: Urząd Marszałkowski
Napisz komentarz
Komentarze