W Mauzoleum w Michniowie uczczono Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej. 79 lat temu 12 lipca Niemcy rozpoczęli krwawą pacyfikację wsi. Wymordowano 204 osoby, w tym kobiety i dzieci. W uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele władz państwowych, świętokrzyscy parlamentarzyści i samorządowcy oraz mieszkańcy Michniowa.
W obchodach Dnia Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej w Michniowie wzięli udział także przedstawiciele Polskiego Stronnictwa Ludowego. Podczas spotkania z dziennikarzami prezes partii Władysław Kosiniak-Kamysz mówił o tym, że dla ludowców to wspomnienie o bohaterach, którzy oddali swoje życie za ojczyznę.
Wicemarszałek Renata Janik uczestniczyła w sesji Rady Seniorów w Małogoszczu by przedstawić perspektywy i nowe możliwości finansowe samorządu województwa skierowane dla grupy wiekowej 60 plus.
Prezydent Skarżyska wręczył nominacje czwórce dyrektorów placówek oświatowych w mieście. W wyniku konkursu nową kadencję pięcioletnią rozpoczną dotychczasowi dyrektorzy Szkoły Podstawowej nr 8 i Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 Magdalena Ciok i Magdalena Kalbarczyk oraz po taz pierwszy Edyta Niziołek i Dariusz Kasprzyk, którzy od 1 września będą kierować odpowiednio Zespołem Placówek Oświatowych nr 5 i Zespołem Szkół Publicznych nr 1.
W jednym miejscu możemy układać dietę i śledzić swoją aktywność fizyczną. Dostępne są już nowe aplikacje pomagające w kontroli i dbaniu o nasze zdrowie. Jak działają platformy Moje Zdrowie+ oraz Moje Fizjo+ wyjaśnia Beata Szczepanek, rzecznik prasowy Narodowego Funduszu Zdrowia w Kielcach.
„Od rycerza do żołnierza” oraz „W pracowni grawerskiej czyli tworzymy własny medal” to cykl warsztatów jakie w każdy wtorek i czwartek odbywają się w Muzeum Orła Białego w Skarżysku- Kamiennej. O szczegółach mówi dyrektor placówki Grzegorz Bień.
Napisz komentarz
Komentarze