Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 20 września 2024 10:32
ZOBACZ:
Reklama
Reklama

30 lat samorządności w gminie Masłów

27 maja z okazji 30. rocznicy pierwszych wolnych wyborów samorządowych w Polsce gmina Masłów prezentuje film o największych inwestycjach zrealizowanych u siebie w tym czasie.

Pierwsza kadencja Rady Gminy Masłów to czas na powstanie prawa gminnego i organizację pracy samorządu, okres związany z entuzjazmem tworzenia praworządności w wolnej Polsce.

30 lat samorządu w gminie Masłów to ogrom działań zmierzających do poprawy jakości życia mieszkańców. Powołanie Międzygminnego Związku Wodociągów i Kanalizacji dało gminie Masłów szansę na wzrost tempa i rozbudowy wodociągów i kanalizacji gminy. W tym czasie znacznie wzrósł wskaźnik wodociągów i kanalizacji w gminie. Powstawały oczekiwane drogi, chodniki i parkingi.
Inwestowano w oświatę. Od podstaw wybudowano szkoły w Brzezinkach i Woli Kopcowej, pozostałe zostały kompleksowano wyremontowane.

Wielką szansę przyspieszającą rozwój samorządu była dostępność unijnych środków. w Pozwoliło to na budowę hal sportowych w Masłowie, Mąchocicach-Scholasterii, świetlic wiejskich w poszczególnych sołectwach, Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom” oraz dworku Stefana Żeromskiego w Ciekotach. Przez lata samorząd dążył do działań związanych z ochroną środowiska, które wiązały się z dużymi oszczędnościami. Tak było z wymianą oświetlenia ulicznego na terenie gminy oraz termomodernizacją wielu obiektów.

Dbano o bezpieczeństwo m. in. przez rozwój ochotniczych straży pożarnych. Powstawały strażnice, wymieniono wozy bojowe, dbano o zakup sprzętu. Podejmowano wiele działań związanych z pomocą społeczną oraz usprawnieniem samorządowej pracy, czego wynikiem było powstanie Centrum Usług Wspólnych w Woli Kopcowej.

Ważną gałęzią było budowanie tożsamości kultowej wokół wybitnych postaci związanych z gminą: Jana Pawła II, Stefana Żeromskiego. Dbano o pamięć o bohaterach II wojny światowej: powstał pomnik na Białej Górze, zadbano o nagrobki na cmentarzu w Brzezinkach.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama