sobota, 21 września 2024 08:43

Niepodległościowy Turniej Piłki Siatkowej - Kobiet i Mężczyzn

Święto Niepodległości upłynęło w Skarżysku między innymi pod znakiem siatkówki. Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich, we współpracy z Portalem Skarzysko24.pl i MCSiR w Skarżysku  zaprosiło siatkarzy amatorów pod siatkę. Emocji nie brakowało, a  turniej zorganizowano w ramach projektu SAO - współfinansowanego ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Patronat medialny nad turniejem sprawowała nasza stacja.

Do turnieju pań przystąpiło dziesięć zespołów. Po grach eliminacyjnych wyłoniono trzy zespoły, które utworzyły grupę mistrzowską. W walce o pierwsze miejsce  drużyna SPS Construction Kielce nie miała sobie równych. Siatkarki z Kielc zremisowały AZS UJK Kielce (23:25, 25:18) i wygrały z  KCDP Kielce (25:18 i 25:16), co wystarczyło do zdobycia Pucharu.

Wśród mężczyzn również triumfował zespół ze stolicy województwa. W półfinale  AZS UJK Kielce pokonał Salon Fryzjerski Wioletta ze Skarżyska 2:1 (21:17, 14:21, 15:13), a  finale AZS UJK Kielce pokonał Fuks Starachowice 2:0 (21:18, 21:13).Tym samym Niepodległościowy Turniej Piłki Siatkowej w gościnnym Skarżysku  wygrały zespoły z Kielc. Gratulujemy.