Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 21 września 2024 06:43
ZOBACZ:

Żółto-czerwone derby dla Korony

Korona Kielce pokonała Jagiellonię Białystok 4:1 w meczu otwierającym 12. kolejkę T-Mobile Ekstraklasy. Pierwsi gola strzelili goście z Biełegostoku. Zbigniewa Małkowskiego pokonał, Dawida Plizgi. Jeszcze w pierwszej połowie wyrównał Przemysława Trytko.

Druga część spotkania, to już pokaz gry Korony, której najwyraźniej skrzydeł dodała pierwsza wyjazdowa wygrana z 11 kolejki. W 54 minucie kielczan na prowadzenie wyprowadził ponownie Trytko, a swoje gole dorzucili jeszcze Siergiej Pilipczuk i Jacek Kiełb.

Zapraszamy do obejrzenia relacji foto z piątkowej konfrontacji. Relację filmową przygotowuje dla Państwa Darek Kuc. Wywiady i pomeczowe komentarze już w poniedziałek w Wiadomościach Kieleckich.

Korona Kielce - Jagiellonia Białystok 4:1 (1:1)

Bramki: Przemysław Trytko 39, 54, Serhij Pyłypczuk 60, Jacek Kiełb 82 (k) - Dawid Plizga 37

Korona Kielce: Małkowski - Golański, Staňo, Sylwestrzak, Lisowski - Sobolewski, Marković, Jovanović, Janota ( 68' Kiełb), Pyłypczuk (83' Korzym) - Trytko (75' Gołębiewski).

Jagiellonia Białystok: Słowik - Tosik, Ukah, Pazdan, Norambuena - Pawłowski, Dźwigała ( 72' Piątkowski), Gajos, Quintana, Dzalamidze (57' Balaj) - Plizga ( 81' Baran).

Żółte kartki: Pyłypczuk, Marković - Dzalamidze, Quintana, Tosik.

Czerwona kartka: Jakub Słowik (78. minuta)

Sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń).

Widzów: 6606.