sobota, 21 września 2024 04:46

Granat nie dał rady Dalinowi Myślenice

Choć wszystko w meczu Granatu Skarżysko z Dalinem Myślenice układało się po myśli gospodarzy, to już koniec pierwszej części gry dał trenerowi Pietrzykowskiemu znak, że Dalin przyjechał do Skarżyska po punkty. Gdy w 67 minucie goście objęli prowadzenie na boisku zrobiło się nerwowo…

Spotkanie rozpoczęło się zgodnie z planem. Skarżyszczanie atakowali, ale i goście groźnie kontratakowali. W pierwszej połowie Granat był drużyną dojrzalszą i mimo absencji kilku podstawowych piłkarzy, podopieczni Ireneusza Pietrzykowskiego byli faworytami. W 18 minucie do siatki gości trafił Marcin Kołodziejczyk i gospodarze objęli prowadzenie. Do końca pierwszej połowy nic nie wskazywało, że układ sił na boisku się zmieni. A jednak! Już w doliczonym czasie pierwszej połowy Dalin wyrównał. W zamieszaniu podbramkowym najwięcej zimnej krwi zachował Damian Lepiarz i na przerwę piłkarze schodzili przy stanie 1:1.

Druga część gry zaczęła się podobnie. Granat przeważał, ale nic z tego nie wynikało. Pietrzykowski zmienił trzech zawodników, ale obraz gry się nie poprawił. Nadal skarżyszczanie byli nieskuteczni, a goście wprost przeciwnie. Dalin miał jedną sytuację do wykorzystania i z tej okazji goście skorzystali. Na listę strzelców wpisał się Michał Górecki. Jak to się stało, że Granat będąc lepszym zespołem, przegrał mecz?

Już w najbliższą niedzielę 6 października skarżyszczanie zmierzą się w kolejnych derbach województwa tym razem z Wisłą Sandomierz. Co sztab szkoleniowy wie o Wiśle? Na spotkanie do Sandomierza wybierają się kibice Granatu. Wszyscy, którzy chcieliby dopingować niebiesko-biało-czerwonych w Sandomierzu proszeni są o zabranie ze sobą dokumentu tożsamości. Zbiórka planowana jest w parku o godzinie 11.00. Wyjazd kibice zaplanowali na godzinę 12.00. Koszt wyjazdu to 25 zł.

Granat Skarżysko - Dalin Myślenice 1:2 (1:1)

1:0 Marcin Kołodziejczyk '18
1:1 Damian Lepiarz '45+2
1:2 Michał Górecki '67

Granat Skarżysko: Majcherczyk - Duda,Styczyński ,Basąg ,Łatkowski - Stawczyk ( Gębura),Kołodziejczyk,Ryński ( Paweł Markowicz ), Mikołajek ( Gajos) - Malinowski ( Fryc), Dziubek

Dalin Myślenice: Szwiec – Piechówka, Calik, Lepiarz, Tokarz, Mizia, Żmudka, Madej, Biel ( Sosin), Górecki ( Wojtan), Kozieł.

żk:  Tokarz, Górecki (Dalin).

Sędziował: Damian Niebudek (Kielce)