sobota, 21 września 2024 02:39

MKS Kalisz - KSSPR Końskie 25:25 (15:14)

Bardzo dobrze rozpoczęli sezon szczypiorniści KSSPR. Podopieczni Michała Przybylskiego weszli w spotkanie doskonale. Już po 11 minutach szkoleniowiec gospodarzy Bruno Budrewicz musiał wziąć czas, bo MKS przegrywał 3:7. Po 22 minutach gry goście z Końskich prowadzili 14:9. Ostatnie osiem minuty wstrząsnęły konecczanami.

Nie dość, że roztrwonili przewagę za sprawą Artura Brożka i Tomasza Klara, którzy grali jak w transie, to gospodarze zdołali wyjść na prowadzenie. Co prawda wynik w drugiej połowie otworzył Tomasz Napierała, to jednak już do końca spotkania KSSPR nie zdołał odskoczyć na kilka bramek. Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Raz jedna drużyna, raz druga wychodziły na prowadzenie.

Konecczanie mogli jednak wygrać mecz w Kaliszu. Niestety nie udało się wykorzystać gry w przewadze, a remis i jeden punkt na pięć sekund przed ostatnią syreną zapewnił szczypiornistom z Końskich Sebastian Smołuch. Podział punktów nie krzywdzi żadnej z drużyn.

MKS: Krekora, Trojański - Kuśmierczyk 7, Sieg 5, Krzywda 4, Bożek 4, Kobusiński 3, Gomółka 1, Celek 1, Fugiel, Tomczak, Nowakowski.