Dożynki w Złotej rozpoczęły się mszą św., po której barwny korowód przeszedł do pobliskiej szkoły, gdzie odbyły się oficjalne uroczystości. Na początku starostowie dożynek przekazali wójtowi symboliczny bochen chleba, którym podzielono się też z mieszkańcami. Podczas przemówień, wójt gminy Tadeusz Sułek podkreślał, że jest to impreza dla wszystkich mieszkańców gmin, którzy chcą podziękować za tegoroczne plony.
- To jest święto mieszkańców, bo każdy w jakimś stopniu jest rolnikiem – opowiada Tadeusz Sułek, wójt gminy Złota.
W trakcie części oficjalnej zaprezentowało się każde z 14 sołectw. Nie brakowało przy tym śpiewów przy akompaniamencie muzyki.
Niedzielne dożynki po raz kolejny pokazały, że imprezy folklorystyczne cieszą się ogromnym zainteresowaniem i rolnicy wspaniale się na nich bawią.
- Są to ludzie pracowici, ale mający czas na rozrywkę. Dożynki to nie jest jedyna impreza w gminie. Dążę do tego, żeby w każdej miejscowości coś takiego było – tłumaczy Tadeusz Sułek, wójt gminy Złota.
Gminny Dzień Dziecka, Święto Ogórka, Jakubki, Festiwal Muzyki Ludowej czy Odpust Chroberski – to tylko kilka imprez organizowanych w gminie. Podczas tegorocznych dożynek nie zabrakło występów lokalnych zespołów. Ciepły bigos czy świeże ciasta zapewniły natomiast panie z Kół Gospodyń Wiejskich.
Napisz komentarz
Komentarze