Co roku starosta wyróżnia tą nagrodą osoby i instytucje, które w sposób szczególny zasłużyły się dla wspólnoty całego powiatu. Statuetka przyznawana jest w pięciu kategoriach: lokalny rozwój gospodarczy, działalność pożytku publicznego i integracja społeczności lokalnej, edukacja i kultura, ochrona środowiska oraz działalność samorządowa i administracja publiczna. Choć to już 12 edycja, osób do nagrodzenia nie brakuje.
- Powiat jędrzejowski jest bogaty przez ludzi i przez to co ludzie robią - powiedział Edmund Kaczmarek, starosta powiatu jędrzejowskiego.
Do tej pory Złoty Gryf trafił w ręce 80 osób. Jury przyznaje, że miało twardy orzech do zgryzienia. Dlatego na 10 zgłoszonych osób, wszystkie otrzymały statuetki.
W kategorii „Edukacja i kultura, pielęgnowanie tradycji kulturowych i historycznych” statuetkę Złotego Gryfa malarz i poeta sędziszowski Otton Grynkiewicz, który po wielu latach podróży wrócił do swojej małej ojczyzny.
- Z chwilą kiedy się dowiedziałem o nagrodzie to duża radość, poczucie zaszczytu, który mnie spotkał - powiedział Otton Grynkiewicz, laureat Złotego Gryfa.
Statuetkę za swoją cenną działalność otrzymało również Stowarzyszenie Przyjaciół Wodzisławia. Powstało ono 36 lat temu, by kolejnym pokoleniom przekazywać cenną wiedzę historyczną Wodzisławia i całego powiatu.
- Ogromnie się cieszę, że zostaliśmy nominowani i otrzymaliśmy tę statuetkę - dodała Teresa Szwaczka, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Wodzisławia
Wieczór uświetnił m.in. występ niezwykle utalentowanej Martyny Stępień.
Napisz komentarz
Komentarze