środa, 25 września 2024 09:19

Powalczą o Puchar Ziemi Koneckiej

III Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin o Puchar Ziemi Koneckiej odbędzie się w  Hali Sportowej w Końskich w najbliższą niedzielę. Uroczyste otwarcie nastąpi  o 10:00 Do turnieju zostało zgłoszonych 381 zawodników z 30 ośrodków z całej Polski.

Zobaczymy karateków ze: Skarżyska-Kamiennej, Konstancina-Jeziorna, Stąporkowa, Skierniewic, Brzezin, Ćmińska, Niepołomic, Sandomierza, Rawy Mazowieckiej, Sochaczewa, Kalisza, Częstochowy, Szydłowca, Buska-Zdroju, Nowego Targu, Koluszek, Opatowa, Mielca, Radoszyc, Sędziszowa, Wieruszowa, Starachowic, Kielc, Warszawy, Łodzi.

Medale i puchary zostaną rozdane w  41 kategoriach wiekowych i wagowych..Turniej został objęty honorowym patronatem Ministra Sportu i Turystyki, a także patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Końskie, oraz Starosty Koneckiego. Patronat medialny nad turniejem sprawuje TV Świętokrzyska

Gościem specjalnym będzie Żaneta Szlęzak, wielokrotna medalistka prestiżowych turniejów fitness. Ma na swoim koncie medale Mistrzostw Europy, Mistrzostw Świata, zdobyła również złoty medal w zawodach Arnold Classic w Honkongu.