Prace nad Programem Rewitalizacji Miasta i Gminy Suchedniów na lata 2016–2026 trwają od początku czerwca. W tej sprawie kolejno odbywano spotkania z młodzieżą, mieszkańcami, przedsiębiorcami, odbył się też m.in. spacer po terenach wstępnie wskazanych do rewitalizacji. W miniony wtorek radni i mieszkańcy uczestniczyli w kolejnym spotkaniu konsultacyjnym.
- Można powiedzieć, że zbliżamy się do końca prac. Jest już opracowana wersja 2.0 programu rewitalizacji. Po konsultacji, po uzyskaniu stosownych decyzji, planujemy przedstawienie radzie miejskiej programu rewitalizacji w listopadzie – mówi burmistrz Cezary Błach.
Podczas spotkania dr Przemysław Wołczek z Instytutu Badawczego z Wrocławia przedstawił wnioski z diagnozy stanów kryzysowych na terenie Miasta i Gminy Suchedniów oraz prezentację na temat sposobu wyznaczenia rewitalizowanego terenu.
W Suchedniowie wspólnie wyznaczono te tereny. Będzie to remont zbiornika wodnego z odmuleniem, zagospodarowanie terenu wokół, remont parku i ulicy Powstańców.
- W czwartym kwartale tego roku planowane jest ogłoszenie konkursu na składanie wniosków na inwestycje wynikające z programu rewitalizacji.
Mieszkańcy Suchedniowa nieustannie są zachęcani do włączania się w prace związane z rewitalizacją.
- Wśród mieszkańców Suchedniowa były przeprowadzane liczne konsultacje więc wszystkie osoby zainteresowane mogły się w tym temacie wypowiedzieć – mówi Lidia Frątczak, radna miejska.
Wskazane obszary wydają się mieć ogólną zgodę społeczeństwa.
- Mieliśmy różne sposoby widzenia na sposób zagospodarowania, co do przestrzeni była pełna zgodność – dodaje burmistrz.
Zainteresowanie mieszkańców tematem wzrasta, co jest dobrym wyznacznikiem tego, jak przebiegają prace nad rewitalizacją, zwłaszcza że czynnik społeczny jest niezbędnym elementem tego procesu.
Napisz komentarz
Komentarze