środa, 25 września 2024 01:25

Klan Szymanowskich z sukcesem podczas I Świętokrzyskiego Triathlonu

W niedzielne południe Skarżysko tętniło życiem, a to za sprawą I Świętokrzyskiego Triathlonu, który odbył się na Rejowie. Ponad 300 zawodników zmierzyło się na dwóch dystansach. Doskonałe trzecie miejsce na dystansie olimpijskim zajął Przemysław Szymanowski, a Dominik Szymanowski uplasował się na dziesiątym miejscu.

Zainteresowanie świętokrzyskim triathlonem przeszło oczekiwanie organizatorów. Taki obrót sprawy ucieszył prezydenta Skarżysko i burmistrza Suchedniowa.

Świętokrzyskiemu Triathlonowi z uwagą przyglądała się Marzena Okła-Drewnowicz, na której organizacja zawodów zrobiła duże wrażenie:

- Świetnie zorganizowane zawody. Gratuluję organizatorom.

Na listach startowych odnotowaliśmy zawodników z całego kraju. Nie brakowało także naszych sąsiadów z Radomia, Starachowic i Końskich.W Skarżyskim Triathlonie organizatorzy zdecydowali się na dwa dystanse.

- Dystans sprint. Sprint to 750 metrów pływania, 20 km jazdy na rowerze i 5 km biegu, natomiast Triathlonie Olimpijskim zawodnicy musieli się zmierzyć z dystansem dwukrotnie dłuższym – informuje Jerzy Górski spiker zawodów.

Pierwszy linie mety na dystansie sprint przekroczył Tomasz Marcinek:

- Cieszę się z wygranej. Organizatorzy świetnie przygotowali ten triathlon.

Wśród pań najlepsza okazała się Maria Pytel ze Starachowic:

- Tu w Skarżysku mamy cudowne warunki do uprawiania triathlonu. Zwłaszcza trasa do pływania jest super.

15 letni Tomasz Sufranowicz na dystansie sprint zajął doskonałe czwarte miejsce:

- Chciałbym już startować na dystansie olimpijskim, ale wiek mi jeszcze nie pozwala.

Dystans olimpijski wygrał Mikołaj Luft z Warszawy, przed Dariuszem Kowalskim z Poznania i Przemysławem Szymanowski z Końskich. Gratulujemy. TVŚ patronowała I Świętokrzyskiemu Triathlonowi.