niedziela, 22 września 2024 13:40

Szkoła Podstawowa nr 5 zwycięża w Lidze Trójek

8 kwietnia w Zespole Szkół Publicznych nr 1 w Skarżysku-Kamiennej odbył się finałowy turniej XVI edycji Koszykarskiej Ligi Trójek. Zwycięzcą ligi została drużyna Dream Team ze Szkoły Podstawowej nr 5. Organizatorem rozgrywek był Urząd Miasta, Referat Edukacji, koordynatorem ligi i pomysłodawcą od 14 lat niezmiennie Dariusz Frydryk.

W rozgrywkach Koszykarskiej Ligi Trójek udział wzięło 8 drużyn z czterech szkół: SP 1, SP 5, SP 8 i SP 13. Po rozegraniu rundy zasadniczej drużyny zagrały turniej finałowy, w którym wyłoniono zwycięzców.

Zanim poznaliśmy półfinalistów odbyła się runda play-off, w której zagrały wszystkie drużyny biorące udział w lidze. Zwycięskie drużyny awansowały do półfinałów. Mecz półfinałowe były zacięte i bardzo wyrównane, rozstrzygnęły się dopiero w samych końcówkach. W pierwszym półfinale Dream Team (SP5) pokonał SP 8 (1) 24:20, w drugim SP 13 (1) pokonała SP (1) 16:14.

Przegrane drużyny zagrały w meczu o III miejsce, zwycięzcy awansowali do finału. Trzecie miejsce w XVI edycji Koszykarskiej Ligi Trójek została Szkoła Podstawowa nr 1 (1), która pokonała Szkołę Podstawową nr 8 (1) 34:15.

Najlepszą drużyną została ekipa Dream Team (SP5), która w finale pokonała Szkołę Podstawową nr 13 35:16.

Po spotkaniu finałowym odbyło się uroczyste zakończenie ligi, w którym udział wzięli zastępca prezydenta miasta Andrzej Brzeziński, dyrektor ZSP nr 1 Andrzej Warwas, Aneta Ferencz, kierownik referatu edukacji Urzędu Miasta.

Najlepszy zawodnik ligi - Patryk Kaleta (SP13)
Najlepszy strzelec - Adam Grzywalski (SP 5 Dream Team)