Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 23 września 2024 17:34
ZOBACZ:
Reklama
Reklama

Nowa siedziba Nadleśnictwa Ruda Maleniecka

Nadleśnictwo Ruda Maleniecka ma już nową siedzibę. 1 czerwca dokonano jej uroczystego otwarcia, które połączono z obchodami Dnia Dziecka. Na najmłodszych czekało wiele atrakcji, o które zadbali pracownicy Lasów Państwowych.

Nadleśnictwo Ruda Maleniecka powstało w 1978 roku, kiedy to połączyło się z Nadleśnictwem Radoszyce, wchłaniając je w swoje struktury. Przez cały czas działalności nie miało ono własnej siedziby, jednak od początku czerwca może już poszczycić się nowoczesnym budynkiem zlokalizowanym już na terenie Rudy Malenieckiej.

- Jest to nowe i nowoczesne biuro, służące dobrej i wydajnej pracy. Mam nadzieję, że będzie nie tylko miejscem pracy leśników, ale również stanowić element promocji edukacji w gminie Radoszyce i Rudzie Malenieckiej. Mam nadzieję, że to dobra i historyczna chwila dla Nadleśnictwa Ruda Maleniecka – mówi Tomasz Sot, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu.

- Siedzibę przenieśliśmy z powodu problemów prawnych z naszą starą siedzibą, do której skierowane są roszczenia reprywatyzacyjne i nie ma możliwości kontynuowania tam remontu – dodaje Krzysztof Kuszewski, nadleśniczy w Nadleśnictwie Ruda Maleniecka.

Otwarcie nowej siedziby połączono z obchodami Dnia Dziecka, które było swoistym wyjściem i krokiem w stronę integracji z mieszkańcami gminy Radoszyce.

- To jest przecież święto dla tego nadleśnictwa, dla leśników, ale mam nadzieję, że i dla całego społeczeństwa – mówi Tomasz Sot.

Nadleśnictwo ma już plany, jak rozwijać ofertę edukacyjną, która pojawi się w nieco rozszerzonej formie niż dotychczas.

- Oferta edukacyjna jest cały czas przedstawiana przez nadleśnictwo i będzie ona rozszerzana. W tej chwili myślimy o zagospodarowaniu otoczenia biura i stworzeniu systemu ścieżek edukacyjnych i ogródka dendrologicznego – mówi Krzysztof Kuszewski.

Główną działalnością nadleśnictwa wciąż pozostaje gospodarka leśna prowadzona na podstawie ustawy o lasach, w skład której wchodzi ochrona przyrody oraz pozyskiwanie drewna i jego odnowa.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama