Tegoroczny egzamin klasy szóste pisały w nowej formule, według nowych zasad.
- Zasadnicza różnica jest taka, że sprawdzian przebiegał w dwóch częściach. Pierwsza część obejmowała matematykę i język polski. W drugiej część dzieci zdawały język obcy. W części z języka polskiego, były zawarte pytania z historii, w części matematycznej uczniowie musieli odpowiadać na pytania związane z przyrodą – mówi Renata Karpeta, dyrektor SP 5 ze Skarżyska – Kamiennej.
Ogólnopolska średnia dla części języka polskiego i matematyki wyniosła 67%. Województwo świętokrzyskie nie osiągnęło średniej, wynik oscyluje w granicach 65%. W powiecie skarżyskim najlepiej wypadli uczniowie z gminy Łączna. Szóstoklasiści z Łącznej mogą się pochwalić wynikiem na poziomie 59, 86%. To najlepszy wynik w powiecie.
- Bardzo się cieszę z tych wyników. Z jednej strony może ten wynik zaskakiwać inne szkoły z powiatu, jednak powiem, że jest to zasługa całej społeczności szkoły. Mamy bardzo mądrą inteligentna młodzież, która korzystała z porad nauczycieli, jak również wielu projektów edukacyjnych – podkreślił Maciej Mądzik, dyrektor Zespołu Szkół w Łącznej.
Szkoła Podstawowanumer 5 ze Skarżyska wypadła dobrze. Wyniki oscylują wokół średniej krajowej. Zdecydowanie lepiej młodzi skarżyszczanie z SP 5 wypadli z języka angielskiego.
Na drugim biegunie znajdują się szkoły z gminy Skarżysko Kościelne. O komentarz prosiliśmy sekretarz gminy Monikę Mączyńską, jak również wójta Zdzisława Woźniaka, jednak nie znaleźli czasu dla naszych widzów. Wyniki kierowanej przez siebie placówki podsumowała Dorota Gibas, dyrektor szkoły:
- No cóż. Wyniki nie są najlepsze, jeśli patrzymy na to przez pryzmat całego województwa, czy kraju. Jednak jeśli chodzi o naszą szkołę, 30 osób zdawało egzamin, z tego 1/3 to uczniowie, którzy posiadają opinie poradni psychologiczno – pedagogicznej, a egzamin piszą taki sam, jak pozostali uczniowie.
Na oficjalne wyniki z poszczególnych szkół będziemy musieli poczekać do końca czerwca. Dyrektorzy poszczególnych placówek mogą jednak podglądać wyniki i zestawiać je z innymi, dzięki specjalnemu kodowi dostępu, który dostali od Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej z Łodzi.
Napisz komentarz
Komentarze