niedziela, 29 września 2024 23:32

Mistrzostwa województwa w mini siatkówce dziewcząt i chłopców

W Skarżysku w ubiegłym tygodniu rozegrane zostały mistrzostwa województwa w mini siatkówce dziewcząt i chłopców. W turnieju wzięły udział dwie szkoły ze Skarżyska.

W mistrzostwach wystartowały dwie szkoły podstawowe z terenu Skarżyska. W gronie najlepszych szkół w kategorii dziewcząt wystąpiły siatkarki SP 1. „Jedynka” znalazła się w grupie z SP 9 z Kielc i SP 2 Opatów. Niestety skarżyszczanki nie sprostały swoim rywalkom i uległy w obu meczach przegrywając po 0:2.

Rywalizacja w kategorii dziewcząt była bardzo zacięta. W półfinale Opatów pokonał Nieświń 2:0, a Kluczewsko uległo SP nr 9 z Kielc 0:2. W finale SP nr 2 z Opatowa wygrała z młodymi kielczankami 2:0, ostatecznie zdobywając tytuł mistrzowski. Na najniższym stopniu podium stanęły dziewczęta z Kluczewska.

PSP Skarżysko – SP Niekłań 0:2

W półfinałach SP 1 Busko pokonała 2:0 Niekłań, a Wzdół uległ 0:2 SP 28 z Kielc.

W finale mieliśmy dużo emocji. Po trzysetowym zaciętym spotkaniu tytuł mistrzów województwa wywalczyli młodzi siatkarze SP 1 z Buska. Na trzecim miejscu turniej zakończyli siatkarze ze Wzdołu Rządowego.

Wszystkim drużynom gratulujemy postawy i życzymy dalszej udanej przygody z siatkówką.