Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 20 września 2024 11:44
ZOBACZ:

Salon Fryzjerski Wioletta/Koneser mistrzem ALPS

Mistrzem APLS w Skarżysku został zespół Salonu Fryzjerskiego Wioletta/Koneser, ale przed spotkaniem finałowym niektórzy wietrzyli niespodziankę. Obaj kapitanowie wypowiadali się o przeciwniku z szacunkiem. Jednak na parkiecie pod siatka sentymentów już nie było. Skarżyszczanie pokonali Domino Jastrząb w trzech krótkich setach.

Jeszcze przed spotkaniem udało nam się porozmawiać z kapitanami obu ekip. Do spotkania podchodzili z szacunkiem dla przeciwnika, ale także pewni swoich umiejętności.

Pierwsza partia była bardzo wyrównana. Domino nie dawało po sobie poznać, że do finałowej potyczki przystąpili bez dwóch podstawowych graczy. Ani na moment, żadnej z drużyn nie udało się odskoczyć na więcej niż trzy oczka. Jeszcze przy stanie 21:21 wydawało się, że będziemy świadkami zaciętej końcówki. Nic bardziej mylnego. Fryzjerzy wrzucili wyższy bieg i odskoczyli na 24:21. Takiej przewagi Domino już nie zdołało odrobić . Set zakończył się wygraną Salonu 25:22.

To co widzieliśmy w setach kolejnych utwierdza nas w przekonaniu, że ekipa Salonu Fryzjerskiego Wioletta/Koneser była rzeczywiście najlepszą drużyną w ALPS. Salon wygrał seta drugiego 25:17. W partii trzeciej Domino opadło z sił. Jastrzębianom wyraźnie brakowało wiary w końcowy sukces, dlatego decydujący set zakończył się miażdżącą przewaga Salonu 25:12. Salon Fryzjerski zdobył mistrzostwo ALPS w Skarżysku, obronił tym samym tytuł wywalczony przed rokiem i mamy nadzieję, że uda się także obronić tytuł najlepszej drużyny amatorskiej w województwie świętokrzyskim, bo nie zapominajmy, że taki tytuł również dzierżą na swoim koncie Fryzjerzy. Gratulujemy i czekamy na więcej.

W meczu o trzecie miejsce nieoczekiwanie Belfry ulegli Fuksowi Starachowice 0:3 w setach 14:25, 18:25 i 15:25.