Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 23 września 2024 07:20
ZOBACZ:
Reklama
Reklama

Użyli paralizatora wobec agresywnego mężczyzny

Koneccy policjanci w trakcie przeprowadzonej interwencji w szpitalu, zmuszeni byli użyć elektrycznego paralizatora wobec agresywnego 43- latka. Mężczyzna zdemolował boks w którym nie chciał poddać się badaniu krwi. Zachowywał się wulgarnie i agresywnie wobec personelu szpitala oraz interweniujących policjantów. Jeżeli potwierdzi się, że kierował pojazdem pod wpływem alkoholu, sprawa swój finał znajdzie w sądzie.

W miniony poniedziałek około godziny 18, koneccy policjanci zatrzymali do kontroli osobowego mercedesa. Kierującym okazał się 43- letni mężczyzna, od którego czuć było wyraźną woń alkoholu. Kierowca odmówił poddania się badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Zgodnie z procedurą został doprowadzony przez funkcjonariuszy do szpitala, gdzie w takich przypadkach pobierana jest krew do badań. Na miejscu mężczyzna zaczął zachowywać się agresywnie wobec personelu oraz interweniujących policjantów.

Ponadto zdemolował boks w którym miał być poddany zabiegowi pobrania krwi. Na miejsce wezwano drugi patrol policji, który w pierwszej kolejności próbował siłą obezwładnić agresora. Jednak mężczyzna w dalszym ciągu nie wykonywał poleceń. Jeden z policjantów użył paralizatora, po czym 43- latka obezwładniono, a personel szpitala pobrał mu krew do badań. Jeżeli potwierdzi się, że kierował pojazdem pod wpływem alkoholu, sprawa swój finał znajdzie w sądzie.

Elektroniczne paralizatory w świętokrzyskiej policji stosowane są od 2007 roku. Jako środek przymusu bezpośredniego są doskonałą alternatywą dla broni palnej. Jeśli funkcjonariusz jest wyposażony w paralizator łatwo wyobrazić sobie jaka jest różnica w obrażeniach u osoby wobec której został użyty. Natężenie prądu, jaki płynie do obezwładnianej osoby, ma wartość 2 miliamperów.

Jego działanie polega na wyrzuceniu w stronę napastnika dwóch specjalnych igieł połączonych z paralizatorem. Dzięki nim możliwe jest przesłanie impulsu do osoby, która ma być obezwładniona. Funkcjonariusze, którzy używają tych urządzeń przechodzą odpowiednie szkolenia w zakresie ich używania.

Opr. IS
Źródło: KPP w Końskich


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama