piątek, 20 września 2024 09:18

Puchar Polski Środkowej i gala w Ostrowcu

21 kwietnia zawodnicy Brawler Fight Club Końskie wzięli udział w największych amatorskich zawodach MMA w Polsce. W Miejskim  Ośrodku  Sportu i Rekreacji w Zgierzu wzięło udział trzech zawodników koneckiego klubu: : Kamil Szlęzak (młodzieżowy Mistrz Polski w Kickboxingu), szesnastoletni Arkadiusz Petrus, który wystartował w turnieju juniorów oraz Sebastian Dziuba.

Kamil Szlęzak wystartował w turnieju w kategorii 87 kg, przegrał walkę półfinałową, jednak dzięki zwycięstwu w następnej walce zdobył brązowy medal. Srebrny medal w swojej kategorii (turnieju juniorów) zdobył Arkadiusz Petrus. Jest to duży sukces, biorąc pod uwagę, że były to  pierwsze zawody młodego wojownika.

Dobry występ zaliczył także Sebastian Dziuba. Stoczył walkę w formule pierwszego kroku, gdzie swoich sił próbują debiutanci. Sebastian bardzo agresywnie zaczął swoją walkę i kontrolował przebieg. Niestety w drugiej części starcia sędzia widząc zagrożenie w postaci kontuzji ręki Sebastiana, przerwał pojedynek. BRAWLER FC Końskie był jedynym klubem z naszego województwa biorącym udział w tych zawodach.

27 kwietnia, Mateusz Sikora wystąpił na gali Fighters Night 2 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Mateusz walczył w formule kickboxing - low kick w kat 81 kg. Niestety po zaciętym boju zawodnik  klubu z Końskich przegrał na punkty z przedstawicielem gospodarzy Sebastianem Chaberem.