piątek, 20 września 2024 06:21

Jędrzejowskie gimnazjalistki na podium

32 drużyny wzięły udział w finale Wojewódzkich Sztafetowych Biegów Przełajowych, które odbyły się 9 października w Nowinach. Dziewczęta z Gimnazjum nr 1 w Jędrzejowie mogą pochwalić się medalem.

Jędrzejowskie gimnazjalistki wiele razy startowały w biegach sztafetowych, jednak w tym roku po raz pierwszy stanęły na podium. Brąz dla Jędrzejowa wywalczyły następujące zawodniczki: Aleksandra Sowula, Magdalena Szafran, Aleksandra Kasza, Klaudia Kaczor, Adrianna Nowak, Weronika Pełka, Wioletta Bitnerowska, Weronika Kisiel, Natalia Grobelak, Fiutek Karolina, Magdalena Suchanowska i Żaneta Widurska. Dziewczęta zostały przygotowane do zawodów przez nauczycieli wychowania fizycznego Gimnazjum nr 1.

W finale Wojewódzkich Sztafetowych Biegów Przełajowych lepsze od jędrzejowskich biegaczek okazały się jedynie drużyny z Rytwian i Połańca.