piątek, 20 września 2024 02:55

Koniec sezonu

Trzecioligowi tenisiści stołowi Skarżyskiego Klubu Tenisa  zakończyli swoje rozgrywki meczem z liderem Polonią II Białogon Kielce. Po emocjonującym, stojącym na dobrym poziomie spotkaniu wygrali 12- 6 zajmując w klasyfikacji drugą lokatę. miejsce premiuje klub  udziałem w barażach o awans do drugiej ligi w której występuje już  pierwsza drużyna. Baraże odbędą się  w maju na zasadzie mecz i rewanż z v-ce mistrzem III ligi łódzkiej. Punkty w meczu z Polonią  zdobywali: Grzegorz Tamioła - 4, Hubert Dwojak -3, Rudolf Miernik -3, Bukalski -1 oraz debel Tamioła-Bukalski -1.

W niedzielę w Bilczy odbyły się Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w najmłodszych kategoriach wiekowych: skrzat, żak, młodzik, kadet i junior. Nasze zawodniczki i zawodnicy zdobyli łącznie 11 medali uzyskując 7 awansów do półfinałów  Mistrzostw Polski. W mistrzowskiej imprezie zadebiutowało trzech najmłodszych  zawodników SKTS:  bracia Miernik: Wiktor i Kamil w kat. żak oraz Piotr Langer-Żuk w kat. Skrzat. Debiut okazał się udany. Piotr stanął na najniższym stopniu podium.

Nasz jedyny młodzik Adam Leśniak zajął miejsce w przedziale 5-8.Lepiej spisały się młodziczki. Julia Nicińska zdobyła brązowy medal indywidualnie a w drużynie z Zuzanną Ubą i Olą Stempniewską zajęły drogą lokatę premiowaną udziałem w półfinałach MP. Klasą dla siebie byli kadeci zajmując wszystkie miejsca na podium. Zwyciężył Hubert Dwojak w finale wygrywając z Jakubem Kutwinem, a brązowe medale zdobyli: Tomasz Tamioła i Patryk Kozioł. Również w drużynówce zdobyli złoto i srebro:Dwojak-Tamioła i Kutwin-Kozioł. W kategorii juniorów nie miał sobie równych nasz podstawowy gracz II ligi Maciek Stochmal wygrywając mistrzostwa i awansując indywidualnie do PMP.Drużyna juniorów w składzie:Stochmal, Łukasz Cichocki i Adrian Bukalski wygrywając w finale z faworyzowaną drużyną z Bilczy również uzyskała awans do półfinałów. Odbędą się one 27 kwietna na obiektach Bronowianki w Krakowie. Szczególnie kadeci i juniorzy będą wysoko rozstawieni ale o awans będzie niezwykle ciężko.