W tegorocznym projekcie udział wzięło 27 uczniów klas o profilu technik informatyk i programista oraz technik elektryk, a praktyki odbyły się w Wiedniu w Austrii i Grenadzie w Hiszpanii. Budżet realizowanego projektu wyniósł 54 247 euro. Podczas dwutygodniowych praktyk młodzież zdobywała doświadczenie zawodowe, doskonaliła język obcy, uczyła się samodzielności i uczestniczyła w bogatym programie kulturowym.
W ramach projektu nie tylko młodzież podnosiła swoje kompetencje – w projekcie wziął udział nauczyciel przedmiotów zawodowych, który w ramach działania Job Shadowing obserwował pracę w hiszpańskiej firmie, poznawał nowe technologie i trendy w budownictwie i architekturze, a zdobytą wiedzę wykorzysta w pracy lekcyjnej.
Istotną częścią projektu są działania upowszechniające rezultaty projektu, czyli to, jak szkoła zapewnia trwałość działań i dzieli się zdobytą wiedzą. ZST dba o to, by również pozostali uczniowie i nauczyciele odnieśli korzyści z realizacji projektu. Do tradycji szkoły weszły już warsztaty Uczniowie-Uczniom, podczas których beneficjenci programu dzielą się zdobytymi umiejętnościami oraz Dni Erasmusa, podczas których szkoła promuje wartości uczenia się przez całe życie i otwartości na różnorodność.
Relacjami ze stażu uczniowie dzielą się w mediach społecznościowych, w filmach promujących szkołę oraz na stworzonej przez samych uczniów stronie internetowej. Na konferencji podsumowującej rok trwania projektu nauczyciele i uczniowie podzielili się relacjami z pobytu na stażu. Zaproszeni goście – przedstawiciele Zarządu Powiatu, środowiska edukacji zawodowej oraz Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego wręczyli uczestnikom projektu dokument Europass Mobilność, który jest potwierdzeniem zdobytych kwalifikacji i honorowanym dokumentem w całej UE.
Napisz komentarz
Komentarze