Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 24 listopada 2024 13:11
Reklama

Wiadomości Świętokrzyskie: śpiewamy, strzelamy i zwiedzamy

Po województwie małopolskim i warmińsko-mazurskim przyszedł czas na świętokrzyskie. Są kolejni operatorzy Programu „Czyste Powietrze”. To 29 gmin z województwa świętokrzyskiego. We wtorek finalizowano umowy z gminami, które podjęły się roli operatorów programu „Czyste Powietrze”.

W trosce o mieszkańców osiedla Czarnów, radni Koalicji Obywatelskiej, przedstawiciele Nowej Generacji oraz Stowarzyszenie Mieszkańców Osiedla Jagiellońskie, przedstawili projekty uwzględnione w ramach rewitalizacji osiedla Czarnów. Na miejscu pojawili się radni Michał Braun i Anna Myślińska.

Gdzie szukać pomocy medycznej, gdy zachorujemy lub poczujemy się gorzej w czasie wolnym od pracy, gdy przychodnie POZ są zamknięte? W świętokrzyskim funkcjonuje 18 przychodni dyżurujących, w Kielcach przy ul. Artwińskiego 6, Robotniczej 1 i św. Leonarda 10.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy uroczyście obchodziło Dzień Patrona placówki. Podczas specjalnego apelu miało miejsce ślubowanie i przyrzeczenie na sztandar klas pierwszych. Wystąpili także podopieczni Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Ludomira Różyckiego z Kielc.

W środę na koneckim cmentarzu od 8 do 20 będzie działał punkt medyczny świadczący pomoc wszystkim potrzebującym. Inicjatywa Jednostki Strzeleckiej 2026 i koneckiego Oddziału Poszukiwawczo-Ratowniczego zrodziła się z obserwacji trudności dojazdów zespołów ratunkowych do zatłoczonych cmentarzy.

W 80. rocznicę produkcji pistoletów maszynowych Sten oraz likwidacji konspiracyjnej wytwórni broni, w Suchedniowie odbyło się wyjątkowe wydarzenie. Nie zabrakło na niej prelekcji, wspomnień i wystawy. Przewodnim tematem była historia Stena i jego produkcji. Gościem specjalnym był Bogusław Linda.

„Końskie są ciekawe tej przeszłości” co udowodniła frekwencja. Blisko 130 osób w niedzielne popołudnie wzięło udział w spacerze śladami kultury żydowskiej na terenie miasta. Inicjatorką i przewodniczką była Rita Miernika, autorka projektu „smutne synagogi”.

Kieleckie Centrum Kultury zaprasza do spędzenia jesiennych wieczorów w towarzystwie niepowtarzalnych widowisk operowych. W najbliższy weekend można będzie uczestniczyć w recitalach: Grzegorza Szostaka oraz Dionizego Wincentego Płaczkowskiego. W niedziele na deskach Kieleckiego Centrum Kultury odbędzie się koncertowa wersji opery „Straszny Dwór”. Szczegóły w materiale Anny Bębenek.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama