piątek, 20 września 2024 19:46

Turniej WTA w Pekinie - Iga Świątek w finale

Iga Świątek z Amerykanką Cori "Coco" Gauff 6:2, 6:3 w półfinale tenisowego turnieju WTA na twardych kortach w Pekinie. Pojedynek trwał godzinę i 14 minut.

Polka, wiceliderka światowego rankingu, zrewanżowała się tym samym Amerykance za ostatnią trzysetową porażkę w sierpniu w półfinale turnieju WTA 1000 w Cincinnati.

Sobotnie starcie tych tenisistek było zapowiadane jako hit imprezy w chińskiej stolicy, jednak wyglądał podobnie jak siedem pierwszych meczów między nimi, w których dominowała 22-letnia raszynianka i nie pozwalała rywalce na wygranie ani jednego seta. W półfinale w Pekinie również od początku przejęła kontrolę nad przebiegiem spotkania i ani razu nie straciła podania.

W finale Świątek zmierzy się ze zwyciężczynią starcia Kazaszki Jeleny Rybakiny z Rosjanką Ludmiłą Samsonową. (PAP)