sobota, 28 września 2024 15:24

"Kręcimy dla Kielc" -konkurs rozstrzygnięty

"Kręcimy dla Kielc" to akcja, w której wzięło udział 390 miłośników dwóch kółek. Wiek uczestników nie miał znaczenia, liczyła się miłość do rowerów. Lokalni cykliści "kręcili kółkiem" po raz kolejny by powalczyć o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Kto zajął pierwsze miejsce? Dowiemy się z materiału wideo.

Rywalizacja uczestników trwała cały czerwiec. 62 miasta i 90gmin z całej Polski wzięło udział w ogólnopolskiej akcji. Ponad 70tys. Uczestników, najlepsi okazali się rowerzyści z Białej Podlaskiej. W całej akcji rowerzyści przejechali prawie 12 mln kilometrów.

W Kielcach aktywnie uczestniczyli i wykręcili ponad 76 tys. kilometrów, zdobywając łącznie 413 punktów oraz 40 miejsce w kraju. W klasyfikacji indywidualnej rekordzista miał na liczniku 2704 km przejechanych dla stolicy świętokrzyskiego. Partnerami konkursu rowerowego były między innymi Wodociągi Kieleckie.

I Społeczna Szkoła Podstawowa im. Mikołaja. Reja w Kielcach zajęła w rywalizacji I miejsce i uzyskała tytuł Najlepszej Szkoły. Najlepszą uczennicą turnieju została Gabrysia Kaleta z klasy 5a, która przejechała 418 km. Najlepszym uczniem kieleckich szkół podstawowych został Tomasz Krzyżanowski. I miejsce w kategorii najlepsza zawodniczka zdobyła Agnieszka Żwirecka, która pokonała na rowerze 1314 km. Najlepszym zawodnikiem okazał się Sławomir Kwaśniewski, który wykręcił 2704 km.