Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 21 września 2024 18:54
ZOBACZ:
Reklama
Reklama

Twoje, moje, nasze

15 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Rodziny. Został on ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1993 r. Dzień ten skłania do refleksji na temat tego czym jest rodzina i jaką rolę w społeczeństwie pełni. Z jakimi problemami i zagrożeniami boryka się współczesna rodzina?
Twoje, moje, nasze
Twoje, moje, nasze

Każda rodzina spotyka się z problemami, jakie niesie ze sobą codzienność. Istnieją rodziny, które potrafią własnymi staraniami wypełniać swoje funkcje i wynikające z nich zadania, ale są także takie, które nie radzą sobie z rozwiązywaniem życiowych problemów. Spośród wielu przeszkód, z którymi boryka się polska rodzina są kłopoty materialne.

Uniemożliwiają jej właściwe funkcjonowanie i wpływają na możliwości realizacji potrzeb jej członków. Godzenie życia rodzinnego z codzienną pracą zawodową to często spore wyzwanie dla rodziców. W współczesnych rodzinach często brakuje zainteresowania ze strony rodziców, którzy są zbyt pochłonięci swoimi sprawami. Brakuje rozmowy rodzica z dzieckiem.

Funkcjonalna rodzina jest miejscem, w którym rozwija się w dziecku poczucie własnej godności i szacunek dla drugiego człowieka. Informacji na temat problemów współczesnej polskiej rodziny oraz działań ją wspierających dostarczają dane statystyczne gromadzone i udostępniane m. in. przez UNICEF, GUS oraz organizacje wspierające rodzinę.

Jak celebrować wolny czas z rodziną? Oczywiście spędzamy ten dodatkowy czas aktywnie! Najwięcej radości daje wspólna zabawa. Przenosi nas do świata, w którym wszystko jest możliwe. W wyjątkowy sposób buduje i wzmacnia więzi oraz pomaga się solidnie zrelaksować. Dlatego na czas Święta Rodziny zapominamy o laptopach i telefonach. Chwytamy za piłkę, gramy w gry planszowe, karty, statki. Wskakujemy na rowery czy hulajnogi. Odkrywamy radość z bycia razem z rodziną.

Ogniwem, który spaja bliskich jest bezsprzecznie miłość! Tego dnia życzymy wszystkim rodzinom by nie zabrakło jej w żadnym domu.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama