niedziela, 22 września 2024 09:34

Mistrzostwo województwa dla SP 1 ze Skarżyska

W rozegranych w Skarżysku finałach mistrzostw województwa świętokrzyskiego w minipiłce siatkowej dziewcząt triumfował zespół ze Szkoły Podstawowej  numer 1 ze Skarżyska. Podopieczne Iwony Kotarskiej w pokonanym polu zostawiły SP z Ćmińska i SP 25 z Kielc.

Od samego początku waleczne dziewczęta z „Jedynki” zapowiadały walkę o najwyższe pozycje. Pierwszy mecz SP1, która znalazła się w grupie C, wygrała z SP Nieświń 2:0 i pokonała SP 2 z Końskich 2:1. Jednak wszystkie zespoły przyjechały do Skarżyska z wielkimi nadziejami.

Podopieczne Iwony Kotarskiej pewnie wygrały grupę i awansowały  do finału. W finale SP1 wygrała ze SP w Ćmińsku 2:1 i pokonały SP25 z Kielc 2:0. Wszyscy podkreślali, że poziom zawodów był bardzo wysoki. Czy rzeczywiście? Wątpliwości nie miał Dariusz  Kos wiceprezes Międzyszkolnego Związku Sportowego:

- Myślę, że w finale znalazły się najlepsze zespoły z naszego województwa.  Mam nadzieję, że mistrz województwa świętokrzyskiego godnie zaprezentuje nas podczas finałów mistrzostw Polski, które odbędą się w Głuchołazach w dniach od 11 do 14 czerwca – powiedział przed nasza kamerą wiceprezes MSZ.

Gratulujemy dziewczętom z „jedynki”. Mamy nadzieję, że gmina pomoże drużynie w pozyskaniu środków na wyjazd na Mistrzostwa Polski, bo nie wyobrażamy sobie, żeby z przyczyn finansowych zabrakło reprezentacji województwa świętokrzyskiego na zawodach rangi ogólnopolskiej.