Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 23 września 2024 03:24
ZOBACZ:
Reklama
Reklama

Piece grzewcze do domu jednorodzinnego, na jaki postawić?

Piece grzewcze w każdym domu stanowią jedno z najważniejszych elementów instalacji. Sprawny piec dba o komfort domowników i ciepło w pomieszczeniach. Można je podzielić pod względem sposobu zasilania, funkcji, czy też mocy kotła. Istnieje wiele rozwiązań, które dopasujemy do potrzeb wszystkich domowników. Sprawdźmy już teraz, jakie piece grzewcze do domu jednorodzinnego są najlepszym rozwiązaniem. Co jest ważne podczas wyboru?
Piece grzewcze do domu jednorodzinnego, na jaki postawić?
Piece grzewcze do domu jednorodzinnego, na jaki postawić?

Czym jest piec akumulacyjny?

Ciekawym pomysłem jest wybór pieca akumulacyjnego. Jest on wypełniany blokiem akumulacyjnym w formie cegieł, co zapewnia dużą pojemność cieplną. We wnętrzu znajdziemy grzałki elektryczne, które nagrzewają blok do wysokich temperatur. W efekcie przez pozostałą część dnia ciepło jest stopniowo oddawane, bez poboru energii. Piece akumulacyjne są zamknięte w obudowie z blachy stalowej. Jest ona odporna na korozję i wysokie temperatury. Pamiętajmy o tym, że w urządzeniach znajduje się wydajny promieniowy wentylator.

Jakie zalety ma piec akumulacyjny? Zapewnia optymalne wykorzystanie ciepła i wysoki komfort cieplny. Praca pieca tego typu bazuje na dwóch cyklach:

1. Pierwszy cykl to ładowanie. Piec pobiera i magazynuje ciepło w czasie, gdy energia elektryczna jest sprzedawana odbiorcom w niższej cenie.

2. Drugi cykl to faza rozładowania. Polega na przekazywaniu ciepła zakumulowanego w piecu do wnętrza.

Ważne jest to, że piece pozwalają komfortowo regulować temperaturę, osobno dla każdego wnętrza w domu.

Szeroką ofertę piecy akumulacyjnych znajdziesz: https://www.ceneo.pl/Piece_akumulacyjne

Jakie zalety mają piece wolnostojące?

Nie bez znaczenia są piece wolnostojące doskonałej jakości. Dlaczego warto je wybrać do domu jednorodzinnego? Faktem jest, że piece tego rodzaju mają wiele zalet użytkowych i estetycznych. Aktualnie w niczym nie przypominają starszych urządzeń, które odstraszały swoim wyglądem. Użytkownicy mogą cieszyć się niższymi kosztami inwestycji. Jeśli zależy nam na oszczędnościach, można rozważyć zakup pieca wolnostojącego. Zapłacimy za niego maksymalnie kilka tysięcy złotych, przy czym odpadają koszty remontu i zabudowy pieca. Nie musimy skuwać ścian i inwestować w zabudowę urządzenia.

Co jeszcze trzeba docenić? Piece wolnostojące odznaczają się funkcjonalnością. Rynek oferuje coraz nowocześniejsze wersje, które mogą być wyposażone w system dystrybucji gorącego powietrza lub płaszcz wodny. Klasyczne modele posłużą nam głównie do dogrzewania pomieszczeń, ograniczając koszty ogrzewania. To ciekawa propozycja do salonu lub sypialni, gdzie chcemy zadbać o dodatkowe źródło ciepła.

Piece wolnostojące są dostępne: https://www.ceneo.pl/Piece_wolnostojace

Co jeszcze jest godne uwagi?

Pamiętajmy o tym, że piece grzewcze muszą zostać dobrane adekwatnie do zapotrzebowania naszego domu na ciepło. Moc urządzenia w tej sytuacji powinna odpowiadać parametrom określonym w projekcie budowlanym. Raczej nie warto inwestować w piece o wyższej mocy. Kotły przez większość czasu pracują z mocą nominalną, co wpływa na ich sprawność i wydajność. Ciekawymi rozwiązaniami są także kotły gazowe kondensacyjne i piece na pellet o mocy kilki kW. Takie propozycje są idealne dla niewielkich i dobrze zaizolowanych domów energooszczędnych. Oferta pieców grzewczych jest tak szeroka, że każdy odbiorca powinien znaleźć coś dla siebie. Ten element instalacji jest bardzo ważny.

Warto zauważyć, że wybór pieca grzewczego do domu jednorodzinnego często spędza nam sen z powiek. Zastanawiamy się nad tym, jakie propozycje spełnią nasze oczekiwania i jaki rodzaj pieca wybrać. W ostatnim czasie uznaniem cieszą się piece akumulacyjne lub wolnostojące, które mają szerokie grono zwolenników.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama