niedziela, 22 września 2024 05:37

Kołodziejczyk show!

W najważniejszym meczu rundy wiosennej III ligi małopolsko – świętokrzyskiej lider Granat Skarżysko pokonał 2:1 wicelidera Sołę Oświęcim. Spotkanie na trybunach skarżyskiego „starego” stadionu obejrzała rekordowa liczba publiczności.

Mecz był emocjonujący i zacięty. Dla gości bramkę w 43 minucie zdobył Artur Czarnik. Po przerwie w 47 minucie strzałem z rzutu karnego wyrównał kapitan skarżyskiej drużyny Marcin Kołodziejczyk.

Goście próbowali to spotkanie rozstrzygnąć na swoją korzyść, ale sędzia meczu jednego trafienia nie uznał gościom, a za drugim razem piłka wylądowała na poprzeczce bramki strzeżonej przez Konrada Majcherczyka.

Podopieczni Ireneusza Pietrzykowskiego zaatakowali w 85 minucie. W polu karnym faulowany był Bartek Michalski i sędzia nie wahał się po raz drugi w tym meczu podyktować „jedenastkę”.

Drugi raz do piłki podszedł Kołodziejczyk i było 2:1. Takim też rezultatem zakończył się ten mecz.

Granat Skarżysko powiększył przewagę nad Solą do sześciu punktów. 26 kwietnia w Kielcach skarżyszczanie zagrają mecz z drugą drużyną Korony.