czwartek, 19 września 2024 23:40

KSSPR wicemistrzem juniorów

Przez cały ubiegły tydzień odbywały się w Kielcach Mistrzostwa Polski Juniorów w piłce ręcznej. Wśród ośmiu drużyn, które wzięły w imprezie udział, byli dwaj reprezentanci naszego regionu. Drugie miejsce zajęli młodzi szczypiorniści KSSPR-u Końskie. Również drugie, ale od końca zdobyli juniorzy Vive Targów Kielce.

Mistrzostwa Polski juniorów przyniosły wiele zaskakujących rozstrzygnięć. Pierwszym z nich było niewątpliwie to, że o medal nie grali młodzieżowcy Vive Targów Kielce. Juniorzy żółto-biało-niebieskich ostatecznie zajęli 7 miejsce, pokonując w meczu o tę pozycję MMTS Kwidzyn 31:30.

W walce o medal pozostała inna świętokrzyska drużyna, a mianowicie KSSPR Końskie. Konecczanie po udanych meczach i pokonaniu np. faworyzowanego Zagłębia Lubin awansowali do finału, w którym spotkali się z zespołem Orlen Wisły Płock. To była już druga potyczka tych drużyn podczas imprezy – wcześniej w fazie grupowej górą byli szczypiorniści z Końskich. Nafciarze odrobili pracę domową po tamtym spotkaniu i w sobotę to młodzieżowcy z Płocka dyktowali warunki gry.

KSSPR oprócz przeciwnika, musiał borykać się również z kontuzjami. Aż czterech zawodników w finale zagrało z mniejszymi lub większymi urazami. Ostatecznie KSSPR przegrał 24:28 i musiał się zadowolić się srebrnym medalem.

W najlepszej siódemce turnieju znaleźli się m.in. bramkarz Mateusz Kornecki z KSSPR Końskie, oraz środkowy rozgrywający Bartosz Sękowski z Vive. Królem strzelców turnieju został inny kielecki zawodnik Tomasz Fugiel. Rzucił on 47 bramek.