Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 22 września 2024 01:09
ZOBACZ:

Lider przy pustych trybunach

Już w pierwszym meczu rundy wiosennej Granat Skarżysko objął prowadzenie w rozgrywkach III ligi świętokrzysko–małopolskiej. Podopieczni Ireneusza Pietrzykowskiego po dobrym spotkaniu pokonali Górnika Libiąż 4:1 i na skutek porażki Łysicy Bodzentyn wskoczyli na fotel lidera. Oby do końca rozgrywek.

Przed tym meczem było wiadomo, że na skutek przegranej Łysicy Bodzentyn z Dalinem Myślenice, podopieczni Ireneusza Pietrzykowskiego mają ogromną szansę zadomowić się na fotelu lidera. Z tej możliwości skorzystali w pełni. Już pierwszy strzał na bramkę Górnika Libiąż zwiastował sporo emocji, niestety przy pustych trybunach. Na pierwsze trafienie nie musieliśmy długo czekać. Już w 9 minucie, po dośrodkowaniu Marcina  Kołodziejczyka, piękną „główką” popisał się Klaudiusz Łatkowski. Jeszcze przed przerwą rzut karny, po zagraniu ręką, na bramkę zamienił Kołodziejczyk i na przerwę skarżyszczanie schodzili prowadząc 2:0.

W drugiej części gry goście próbowali zdobyć bramkę kontaktową. Sztuka ta udała się Górnikowi w 64 minucie. Konrada Małcherczyka pokonał  Piotr Witoń. Radość gości nie trwała długo. Na 3:1 dla gospodarzy podwyższył Bartosz Malinowski, a wynik 4:1 w 84 minucie ustalił Marcin Kołodziejczyk strzałem z rzutu wolnego. Trener Granatu przyznał, że jego zespół zasłużył na zwycięstwo.

W XIX kolejce Granat Skarżysko zmierzy się na wyjeździe z TSV 1946 Nidą Pińczów. Co wiemy o przeciwniku?

Ireneusz Pietrzykowski: - W Nidzie skład się zmienił. Doszło kilku nowych zawodników z niższych lig. Nida to nieprzyjemny zespół. Sytuacja jest teraz taka, że każdy będzie chciał wygrać z liderem. Postaramy się oczywiści przywieź z Pińczowa trzy punkty.

Granat - Skarżysko - Górnik Libiąż 4:1 (2:0)
1:0 Klaudiusz Łatkowski '9
2:0 Marcin Kołodziejczyk '38 (z karnego)
2:1 Piotr Witoń '64
3:1 Bartosz Malinowski '82
4:1 Marcin Kołodziejczyk '84

Granat Skarżysko: Majcherczyk - Chrzanowski, Gębura, Styczyński, Łatkowski - Mianowany, Michalski, Kołodziejczyk  (86' Basąg), Paweł Markowicz  (56' Smolarczyk) - Dziubek  (66' Gajos), Fryc (80'  Malinowski).

Górnik Libiąż: Jurek - Ambroziak, Górka, Madej, Wantulok - Gucik, Szlęzak, Baliga (78' Chojnowski), Patyk (66' Szczurek) -  Adamczyk (87' Pawlak), Witoń.