piątek, 20 września 2024 08:45

Z Małogoszcza do Finału Mistrzostw Polski

Już po raz trzeci Małogoszcz był gospodarzem turniej koszykówki 3x3 „Małogoszcz CUP”, który odbywa się od roku 2018 na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących. tegoroczna edycja była wyjątkowa ze względu na to, że Małogoszcz był gospodarzem rozgrywanego po raz pierwszy w historii turniej Pucharu Polski 3x3 w koszykówce na wózkach oraz turniej w kategorii OPEN był turniejem eliminacyjnym do Finału Mistrzostw Polski.

Najlepsi koszykarze na wózkach zjechali do Małogoszcza. Turniej po raz pierwszy miał kategorię OPEN i był jednocześnie eliminacjami do Finału Mistrzostw Polski. Znany z wielkiej sympatii do sportu senator Krzysztof Słoń był pod wielkim wrażeniem poziomu imprezy.
Dla Małogoszcza organizacja tej rangi zawodów to olbrzymie wyzwanie ale też prestiż.

O randze turnieju niech świadczy fakt, że finalista zawodów w Małogoszczu automatycznie dostanie się do turnieju finałowego Mistrzostw Polski.
Puchar Polski zdobyła drużyna SALUTARE Wrocław pokonując w finale IKS GTM Konstancin 10:5, 3 miejsce zajęła ekipa MUSTANG Konin. W kategorii Open najlepsi okazali się reprezentanci 3x3 Biłgoraj, którzy wynikiem 21:13 wygrali finałową rywalizację z drużyną ZAJEZDNICY Stalowa Wola, 3 miejsce zdobyła drużyna Hutnika Warszawa.

W turnieju głównym w kategorii Open udział wzięły 24 drużyny, a w rywalizacji o Puchar Polski wystartowało osiem drużyn z całego kraju.
Turniej organizowany jest według oficjalnych zasad Międzynarodowej Federacji Koszykówki (FIBA).  Z roku na rok turniej zyskuje na renomie, a do Małogoszcza przybywają drużyny z całej Polski.

Źródło: UMiG Małogoszcz