Tablice mają zupełnie inny charakter niż stare i mocno już zniszczone „witacze”. Tworzą graficznie spójną serię: na każdej z nich znalazło się logo promujące gminę „SUCHEDNIÓW. NATURALNIE” oraz słowa serdecznego powitania lub pożegnania.
Większość tablic łączy także wizerunek królewskiego jelenia – symbolu Gór Świętokrzyskich, bohatera legendy o powstaniu Świętego Krzyża. Główna myśl i przesłanie jakie niosą tablice to fakt, że właśnie Suchedniów stanowi niejako bramę wjazdową w region najstarszych w Polsce gór, tu też zaczyna się Puszcza Świętokrzyska, zamieszkiwana przez dzikie zwierzęta, którym króluje majestatyczny jeleń.
Tablice podkreślają autonomię sołectw, które mijają wjeżdżający do Gminy Suchedniów od strony południowej lub wschodniej.
Tablica w Michniowie odnosi się do historii i przedstawia Pietę Michnowską, grafika w Ostojowie to kościół parafialny pw. św. Alojzego Orione, wzniesiony wspólnym wysiłkiem parafian, a w Mostkach – bryła historycznego dworku, w którym aktualnie mieści się Wiejski Dom Kultury.
Autorem projektu graficznego nowych tablic jest suchedniowianin – Radosław Kowalik - artysta, animator kultury i społecznik. W ubiegłym roku zaprojektował i wykonał serię oryginalnych, suchedniowskich pocztówek. Jego autorskie projekty – zarówno graficzne jak i społeczne – cieszą się sympatią dużym zainteresowaniem lokalnej społeczności, a także - coraz częściej - przykuwają uwagę regionalnych i ogólnopolskich mediów.
Napisz komentarz
Komentarze