Współpraca Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom” i Solidnej Firmy twórcy konkursu Mistrz Mowy Polskiej przynosi kolejne efekty. Po świetnie przyjętych Imieninach Stefana zorganizowanych przez dworkiem Stefana Żeromskiego zostały nie tylko wspomnienia, ale również wyjątkowe audiobooki.
– Wydarzenie spotkało się z ogromnym odzewem ze strony naszej publiczności, która była oczarowana nową formułą Imienin Stefana. Czytanie utworów Stefana Żeromskiego przez wybitne osobowości naszej kultury, które mistrzowsko posługują się językiem polskim, dało początek nie tylko naszej współpracy z organizatorami plebiscytu Mistrz Mowy Polskiej, ale również otworzyło nam nowe możliwości działań kulturalnych i marketingowych – mówi Wojciech Purtak, dyrektor Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom” w Ciekotach.
Dostępne są już audiobooki z utworami Stefana Żeromskiego, które zostały nagrane w czasie wrześniowego spotkania w Ciekotach. Przypomnijmy, że wówczas na scenie przed dworkiem pisarza publiczność w skupieniu przez ponad dwie godziny słuchała wyjątkowych interpretacji wybranych dzieł Żeromskiego. Można posłuchać jak Katarzyna Pakosińska czyta „Siłaczkę”, Krzysztof Zanussi „Echa leśne”, Paweł Sztompke „Zmierzch”, a Leszek Mikos „Rozdzióbią nas kruki, wrony”. Co ważne każda z interpretacji jest inna i oddaje klimat utworu jak i osobowość czytających mistrzów. Fani śmiechu Katarzyny Pakosińskiej na pewno usłyszą go w nagraniu, sympatycy Krzysztofa Zanussiego zachwycą się jego rosyjskim zaśpiewem, słuchacze Pawła Sztompke będą pod wrażeniem kultury słowa, a Leszek Mikos urzeknie niezwykle plastyczną i sugestywną interpretacją.
- Ciekocki akcent to część projektu „Lektury z Mistrzami”, w którym laureaci Programu Mistrz Mowy Polskiej przeczytają wybrane dzieła – nie tylko polskiej – literatury. Audiobooki w wykonaniu Mistrzów Słowa to prawdziwa uczta dla uszu odbiorców, tym bardziej że reżyserii publikacji podjął się Janusz Kukuła – znakomity reżyser Teatru Polskiego Radia – informuje Danuta Jakubowska, dyrektor Biura Promocji Programu Społecznego Mistrz Mowy Polskiej.
Projekt jest finansowany w ramach programu dotacyjnego „Kultura w sieci” realizowanego przez Narodowe Centrum Kultury.
źródło: szklanydom.maslow.pl
Napisz komentarz
Komentarze