czwartek, 19 września 2024 23:40

W Kazimierzy Wielkiej odbyły się Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym

W niedzielę w Kazimierzy Wielkiej zakończyły się Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym. Zmagania rozpoczęły się już w czwartek w Busku-Zdroju. Na trasy wyruszyli zarówno juniorzy, kobiety, oraz mężczyźni, były starty tandemów, a także „czasówki”.

Najtrudniejsze czekało uczestników podczas wyścigów ze startu wspólnego. Każde okrążenie miało długość 23,5 kilometra, do tego 300 metrowe przewyższenia a pierwsza część rundy bardzo pofałdowana.

Trudność tras podkreśla wysoki poziom zawodników - przekonywał trener Leszek Szyskowski z klubu TKK Pacific Toruń Nestle Fitness.

Natalia Krześlak mistrzyni Polski juniorek ze startu wspólnego z 2019 roku, podopieczna klubu Pacific Toruń w niedzielę zdobyła brązowy medal.

W takich wyścigach niespodzianki są na porządku dziennym. Nowym mistrzem Polski został Stanisław Aniołkowski. Zawodnik CCC Development Team wygrał po finiszu z mniejszej grupy. Tytuł Mistrza Polski młodzieżowców uzyskał Szymon Krawczyk z tej samej drużyny. Na trasach w Busku-Zdroju, wśród mężczyzn mała sensacja. Kamil Gradek pokonał wielokrotnego mistrza Polski Macieja Bodnara.

Doskonale spisały się też kobiety. Wśród najlepszych: Anna Plichta, która nie dała szans rywalkom i z 49 sekundowa przewagą obroniła tytuł mistrzyni Polski w jeździe indywidualnej na czas.

Partnerem wydarzenia był Totalizator Sportowy, właściciel marki Lotto.