Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 20 września 2024 02:11
ZOBACZ:

Wygrana na inaugurację

W środę 18 października ŁKS „Adamówki” Łagów udały się do Kielc na swój pierwszy mecz w III lidze. Na inaugurację nowego sezonu łagowianki pewnie wygrały 1:3 z niewygodnym rywalem, którym była Politechnika Świętokrzyska.

Pierwszy raz w swojej krótkiej historii drużyna z Łagowa zdobyła 3 punkty co plasuje nasz zespół na 2 miejscu w tabeli po pierwszej kolejce.
Pierwszy set rozpoczął się zgodnie z planem. „Adamówki” dzięki dobremu serwisowi osiągnęły kilkupunktową przewagę nad przeciwniczkami co dało pełną kontrolę nad przebiegiem tej partii wygrywając ją w ostatecznym rozrachunku 21:25. Druga odsłona spotkania była zdecydowanie bardziej zacięta. Gra toczyła się punkt za punkt, gdzie na przewagi wygrały zawodniczki z Kielc 26:24.
Łagowianki mając w pamięci mecz z tą drużyną z poprzedniego sezonu, gdzie wygrały zaledwie 3:2, nie chciały za wszelką cenę dopuścić do tie-breaka. Dzięki jeszcze większej mobilizacji dziewczęta stawiły silny opór grającym coraz lepiej akademiczkom. Po zaciętej wymianie silnych ataków, świetnych bloków i rewelacyjnych obron łagowski zespół wygrał tego seta 25:27.
Ostatni partia tego meczu rozgrywana była pod całkowitą kontrolą „Adamówek”, które zdominowały przeciwniczki w każdym elemencie sztuki siatkarskiej wygrywając 18:25.
Serdecznie dziękujemy za wspaniały doping grupie kibiców z Łagowa, wśród których byli obecni także: Przewodniczący Rady Gminy Łagów, Pan Marek Bartkiewicz oraz Wójt Gminy Łagów, Pan Paweł Marwicki.
Zapraszamy na kolejny mecz siatkarek z Łagowa już w najbliższy poniedziałek 23 października o godz. 18:30 na hali w Waśniowie przy ul. Kunowskiej 2. Rywalem będzie doświadczony SMS Ostrowiec Świętokrzyski. Bądźcie z nami!